0850 532 6602
menü

En iyi 4 firmadan,
En iyi 4 teklifi al

Şehrindeki en iyi 4 doğalgaz firmasından kurulum dahil ücretsiz 4 teklif al.

Son istek 4 saat 51 dakika önce Bugün 200 teklif isteği
Anasayfa Yetkili Servisler ECA

ECA, Türkiye'nin 80 ilinde yetkili kombi servisiyle hizmet vermektedir. Bu servisler, ECA kombilerin bakımı, onarımı ve yedek parça temini konularında uzmanlaşmış profesyonellerden oluşmaktadır. ECA'nın geniş servis ağı, kullanıcıların kombileriyle ilgili her türlü ihtiyacını hızlı, güvenilir ve ekonomik olarak karşılayabilir.

Size en yakın ECA yetkili servis bilgilerine ulaşmak için yukarıdaki listede bulunduğunuz şehrin ismine tıklayabilirsiniz. Dilerseniz 444 03 22 numaralı telefondan ECA çağrı merkeziyle iletişim kurarak servis kaydı da oluşturabilirsiniz.

ECA kombinizin arıza yapması durumunda veya bakım yapılması gerektiğinde yetkili servisleri tercih etmeniz son derece önemlidir. ECA yetkili servisleri, kullanıcıların kombi ile ilgili herhangi bir sorunu çözmek için gerekli teknik bilgiye ve donanıma sahiptir.

Ayrıca, kombinizin onarımı söz konusu olduğunda orijinal yedek parça kullanımı cihazınızın performansı ve ömrü açısından çok önemlidir. Yetkili servisler orijinal yedek parça kullanarak kombinizi ve sizi güvende tutarlar.

ECA Kombi Arıza Kodları ve Çözüm Önerileri

ECA kombiniz bir hata kodu mu veriyor? Hata kodlarının anlamı, muhtemel nedenleri ve şayet mümkünse yapabileceklerinizi listeledik.

A1 Arızası:

Düşük voltaj durumunda görülen arıza kodudur. Voltaj normale dönene kadar cihazınız çalışmayacaktır.

A3 Arızası:

Atık gaz sensöründe sorun olduğunu gösteren hata kodudur. En yakın eca servisi için sayfanın üst kısmından bulunduğunuz şehrin ismine tıklayınız.

A4 Arızası:

Atık gazın tahliye edilemediği durumlarda görülen bu hata hava akış arızası olarak da bilinmektedir. Genellikle baca bağlantısındaki problemler nedeniyle karşılaşılmaktadır.

Baca bağlantıları, bacada buzlanma olup olmadığı ve baca uç kısmındaki plastik aksamın yerinde olup olmadığı kontrol edilmelidir. Baca hattında problem yoksa problem fan motoru, prosestat veya kart nedeniyle kaynaklanabileceğinden servis çağırılmalıdır.

A7 Arızası:

Kullanım suyu sensörünün (NTC) arızalı olduğu ya da bağlantılarında problem olduğunu gösteren arıza kodudur.

AC Arızası:

Dış hava sensörü hatası olarak adlandırılan bu durum yalnızca eca kombi servisi tarafından düzeltilebilir.

Ad Arızası:

Boylerli cihazlarda görülebilen bu hata kodu için yetkili servis müdahalesi gerekir.

B1 Arızası:

Şalter hatasından kaynaklanan bu durumla karşılaşıldığında cihaza herhangi bir müdahalede bulunulmamalıdır. Sorun profesyonel ECA kombi yetkili servisi tarafından giderilebilir.

C1 Arızası:

Baca prosestatı, fan ya da elektronik kart kaynaklı olabilecek bu arıza için kullanıcı tarafından yapılabilecek işlem bulunmadığından servis çağırılmalıdır.

C4 Arızası:

ECA Eurostar kombilerde görülen bu problem büyük olasılıkla prosestat arızası nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Fan çalışmasına rağmen prosestat kontağı açılmamaktadır. Fan veya kart kaynaklı bir arıza düşük ihtimalli de olsa bulunmaktadır. ECA servisi ile iletişime geçiniz.

C6 Arızası:

Prosestat anahtarının açık kaldığına işaret eden arıza kodudur. Sorun proseatat ya da kart kaynaklı olabilir.

D1 Arızası:

İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta bulunan problem nedeniyle cihaz alev alamamaktadır. Kombi üzerinde bulunan R tuşuna 5 saniye basılı tutup bırakarak cihazı resetleyiniz. Sorun düzelmezse birkaç defa daha resetleme işlemini yapınız. Halen düzelmiyorsa servis çağırmalısınız.

E2 Arızası:

Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa devre ya da kesinti olması nedeniyle ortaya çıkan bu problemin çözümü için genellikle sensör değişimi gerekmektedir.

E9 Hatası:

Aşırı ısınma hatası olarak bilinen bu hata kombi filtresinin tıkalı olması, pompa arızası ya da tüm radyatör vanalarının kapalı olması neeniyle ortaya çıkabilmektedir.

Radyatör vanaları kapalı ise açık konuma getirmelisiniz. Su basıncı düşükse 1.5 bar seviyesine kadar basıncı yükseltin. Kombiniz birkaç resetleme işleminden sonra yine de çalışmıyorsa servis çağırmalısınız.

EA Arızası:

Bu arıza kodu kombiye gaz gelmediği durumlarda görülmektedir. Daire girişindeki ve kombinin yanında bulunan vanaların açık olup olmadığını kontrol edin.

Doğalgaz kesintisi olmadığından eminseniz birkaç defa resetleme işlemi yapmayı deneyebilirsiniz. Buna rağmen cihazınız çalışmıyorsa servis müdahalesi gerekmektedir.

F7 Arızası:

Bu arıza genellikle ECA Eurostar kombilerde görülmektedir. İyonizasyon elektrodu ya da gaz valfi arızasına işaret eden hata kodu karşısında cihazınızı resetlemeyi deneyebilirsiniz.

FA Arızası:

ECA Eurostar kombilerde regülasyonun kapatmasından sonra ateşlemenin devam etmesi üzerine görülen uyarıdır. Sorun gaz valf, elektrınik kart ya da iyonizasyon kaynaklı olabilir.

Cihazı birkaç defa resetlemeyi deneyin. Sorun çözülmezse ECA yetkili servisiyle iletişime geçmelisiniz.

0850 532 6602

Biz Kombi Mühendisiyiz

Bölgenizdeki yetkili mühendislik firmalarını arıyorsanız doğru yere geldiniz. Gereksinimlerinizi güvenilir ve akredite profesyonellerle eşleştirme işini bize bırakın. Biz sadece en iyilerle çalışıyoruz. Bugün ücretsiz teklif alın!


Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi © 2024 Kombi Mühendisi
En İyi Fiyatı Bul