0850 532 6602
menü

En iyi 4 firmadan,
En iyi 4 teklifi al

Şehrindeki en iyi 4 doğalgaz firmasından kurulum dahil ücretsiz 4 teklif al.

Son istek 2 dakika önce Bugün 133 teklif isteği
Anasayfa Blog Kombi Tavsiyesi Vaillant Kombiler

Vaillant Kombiler

Vaillant kombiler

Uzun kullanım ömürleri ve zorlu çalışma koşullarında görev yapabilme kabiliyetleri ile öne çıkan Vaillant kombiler, ısıtma endüstrisinde yüksek kaliteleriyle ün yapmış cihazlardır.

Vaillant, hem ısı mühendislerince hem de müşteriler nezdinde büyük bir itibara sahip, Avrupa'nın en büyük ikinci kombi üreticisidir.

Vaillant ecoTEC Plus Yoğuşmalı Kombi İç Görüntüsü

Vaillant kombiler kireçlenme ve korozyona karşı yüksek dirençli paslanmaz çelik eşanjörü başta olmak üzere bir çok güçlü bileşenden oluşurlar.

Bu nedenle bir Vaillant kombi modele göre değişmekle birlikte yirmi yıla yakın görev yapabilmektedir.

Markaya sadakat gösteren kullanıcılar üzerinde yapılan bir araştırmada, neden Vaillant kombi tercih ettikleri sorulduğunda en çok verilen yanıt yüksek yapım kalitesi ve güvenilirlik olmuştur.

Vaillant’ın kombi endüstrisinde lider marka olmayı başarmış olmasının sırrı, şirketin yenilikçiliği ve verimliliği önde tutmasının altında yatmaktadır.

Vaillant: Kısa Tarihçe

Vaillant, 1874 yılında Almanya'da kurulmuş bir ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri üreticisidir.

Vaillant Glasgow Center

Şirket, Avrupa'nın önde gelen ısıtma sistemleri üreticilerinden biridir ve dünya çapında birçok ülkede faaliyet göstermektedir.

Vaillant, evler ve işletmeler için kombi ve yoğuşmalı kazanlar, ısı pompaları, güneş enerjisi sistemleri, havalandırma sistemleri ve diğer ısıtma ve soğutma ürünleri üretmektedir.

Vaillant, yüksek kaliteli ve enerji tasarruflu ürünleriyle tanınır ve yenilikçi teknolojileri sayesinde müşterilerine daha konforlu, güvenli ve sürdürülebilir bir yaşam sunmaya odaklanmaktadır.

Vaillant Group, bünyesinde Demirdöküm dahil yirmiden fazla markayı barındırmaktadır. Ürünlerini altmıştan fazla ülkeye ihraç eden Vaillant’ın 8 ülkede 16.000’den fazla çalışanı bulunuyor.

Vaillant Kombi: İlk Kombinin Üretilmesi

Kombilerin mazisi oldukça eskidir. Vaillant tarafından üretilen ilk duvar tipi sirkülasyonlu ısıtıcı Circo-Geyser MAG-C 20, ilerleyen yıllarda yine Vaillant tarafından üretilecek olan kombinin fikir babası oldu.

Ar-Ge çalışmalarına kesintisiz devam eden Vaillant, 1967 yılında dünyanın ilk kombisi Combi-Geyser VCW 20’yi piyasaya sürdü.

Combi-Geyser VCW 20, bugün Vaillant’ın kullandığı “kombinin mucidi” sloganının dayanağını oluşturuyor.

1978 yılında Vaillant, ortam havasından bağımsız çalışan ilk fanlı hermetik kombiyi üretti.

Vaillant hermetik kombi, zamanla güvenlik açısından bir takım riskler barındıran bacalı kombilerin yerlerini almaya başladı.

1983 yılında ilk paslanmaz çelik eşanjörlü, modülasyonlu ve elektronik ateşlemeli Vaillant Thermoblock kombilerin üretilmesiyle daha az yakıt tüketimi ve daha uzun kullanım ömrüne sahip kombiler tüketicilerle buluştu.

Vaillant, 1995 yılında modern kombilerin verimliliğinde devrim niteliğindeki bir başarı olan yoğuşma teknolojisini kullanan ilk marka oldu ve ilk yoğuşmalı kombi evlerdeki yerlerini almaya başladı.

Günümüzdeki Vaillant kombiler daha dayanıklı, akıllı kontrol üniteleriyle kontrol edilebilen, yüksek konforlu ısıtma ve sıcak su üreten modellerden oluşmaktadır.

Ayrıca Vaillant, yoğuşmasız kombi olarak da bilinen konvansiyonel kombilerin üretimini ErP yasası gereği birkaç yıl önce sonlandırdı. Yeni nesil Vaillant kombi modellerinin tümü tam yoğuşmalıdır ve daha verimlidirler.

Vaillant Kombi Fiyatları: Uzun Vadede Kazanç Sağlayın

Vaillant tam yoğuşmalı kombi fiyatları, ünitenin kapasitesi ve modelin özelliklerine göre 15.025 TL ile 21.383 TL arasında değişmektedir.

Vaillant, üst segment kombiler üretmektedir ve Vaillant kombi fiyatları farklı markalara nispeten biraz yüksektir.

Fakat kombilerin ömrü ve kullanım süresi boyunca servis ve yedek parçaya duyulan ihtiyaç göz önüne alındığında uzun vadede Vaillant kombi fiyatlarının daha avantajlı olduğu görülebilir.

Kurulum dahil en iyi Vaillant kombi fiyatını anında bulun

Bölgendeki sertifikalı en iyi şirketlerden
Kurulum sonrasında ödeme imkanıyla
30 dakika içinde en iyi 4 teklifin hazır

Vaillant Kombi Modelleri: Her İhtiyaca Uygun Seçenekler

Vaillant kombi modelleri 18 kW – 38 kW arası farklı kapasitelerde ve 4 farklı seride 11 kombi seçeneğiyle geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Modeller arasında hem teknik özellik hem de üretim farklılıkları bulunmaktadır.

Ancak tüm Vaillant kombi modelleri için şu ortak noktaları söylemek mümkündür; satın alacağınız Vaillant kombi kullanımı kolay, yüksek verimli ve sessiz çalışma özelliklerine sahip olacaktır.

Vaillant ecoTEC Intro Kombiler

Vaillant’ın başlangıç seviyesindeki ürünleri olan ecoTEC Intro kombiler 18/24 kW ve 24/28 kW olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği ile üretilmektedirler.

Vaillant ecoTEC Intro kombiler uygun fiyatlı olmaları nedeniyle Vaillant yoğuşmalı kombi modelleri arasında en çok tercih edilen seri olmuştur.

Kompozit monoblok bir hidrolik grup üzerine inşa edilen ve markanın en uygun fiyatlı kombisi olan Vaillant ecoTEC Intro 18/24 kW kombiye 15.000 TL den başlayan fiyatlarla sahip olmanız mümkündür.


Vaillant ecoTEC Pure Kombiler

İki farklı kapasite seçeneğiyle üretilen Vaillant ecoTEC Pure kombiler arasında 236/7-2 19 kW ısıtma 23 kW sıcak su gücüne sahipken 286/7-2 modeli 24 kW ısıtma ve 28kW sıcak su gücüne sahiptir.

ecoTEC Pure serisi kompozit blok yapısında üretilmiştir fakat monoblok değildirler. Bundan dolayı zamanla blokta oluşabilecek herhangi bir hasarın onarım maliyeti Intro serisi kombilere göre daha uygun maliyetli olacaktır.

ecoTEC Pure Kombiler Slovakya’da üretilmektedirler.


Vaillant ecoTEC Pro Kombiler

Vaillant ecoTEC Pro gerek kapasite seçeneği gerekse blok yapısı olarak Pure serisine oldukça benzer özellik göstermektedir. İki ünite arasında tasarımsal fark harici ayırt edici bir fark bulunmamaktadır.

Ayırt edici bir diğer unsur ecoTEC Pro serisi kombilerin Almanya’da üretilmesidir.


Vaillant ecoTEC Plus Kombiler

20 kW, 25 kW, 30 kW ve 35 kW olmak üzere dört farklı kapasite seçeneğine sahip olan Vaillant ecoTEC Plus, kullanım suyu talebinde 26 kW – 40 kW arası güç ortaya koyarak yüksek sıcak su konforu sağlarlar. ecoTEC Plus kombiler pirinç hidrolik bloğa sahip olduklarından markanın en dayanıklı modelleri arasında yer almaktadırlar.


Vaillant ecoTEC Exclusive Green IQ 36

Vaillant’ın en üst segment ürünü olan ecoTEC Exclusive Green IQ 36, ürünle birlikte gelen VRC 720f kablosuz termostatın entegre edilmesiyle %98 verimlilik seviyesine ulaşarak ErP A+ sınıfında yer alırlar.

Vaillant kombi modellerini daha detaylı karşılaştırmak için kombi karşılaştırma aracını kullanabilirsiniz.


Vailant Kombi Yorumları: Olağanüstü Kullanıcı Memnuniyeti

Vaillant kombilerin müşteri memnuniyeti performansı hakkında tereddütleriniz varsa karar vermeden önce çevrenizdeki Vaillant kombi kullanıcılarına mutlaka danışmalısınız.

Vaillant, yıllarca sorunsuz çalışabilecek kombiler tasarlamaktadır ve müşteriler tarafında marka itibarı çok yüksektir. Satın almaya karar vermeden önce yorumları incelemek mantıklıdır.

Kombi Mühendisi üzerinden kurulum dahil satın almış müşteri yorumlarını incelemek için Vaillant kombi yorumları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vaillant Kombi: Genel Avantajları

Yüksek yapım kalitesine bağlı uzun ömür Kireç ve korozyona dirençli patentli paslanmaz çelik eşanjör Condense teknolojisiyle A+ varan sistem verimlilik derecesi Stüdyo daire, normal evler ve büyük konutlar için farklı kapasite seçenekleri Akıllı kontrol sistemleriyle daha fazla tasarruf Ulusal çapta yaygın servis ağı

Vaillant Servis: 365 Gün 7/24 Erişim

2007 yılında Demirdöküm’ü satın almasıyla birlikte tüm Türkiye’de yerleşik yaygın bir servis ağına sahip olan Vaillant, günümüzde tüm servis hizmetlerini mobilize ederek daha hızlı ve daha uygun maliyetli çözüm üretmeye odaklanmıştır.

Tüm Türkiye’de Vaillant kombilerle ilgili arıza ve teknik destek talepleri 0850 222 28 88 numaralı Vaillant Müşteri Hizmetleri yapılmaktadır.

Yeni bir Vaillant kombi satın aldıysanız kurulum ve gaz onay belgesinin alınmasının ardından ürünü satın aldığınız bayi ilk çalıştırma için başvurunuzu yapacaktır. Kombinizin devreye alımı ve garanti başlatma hizmeti, tarafınıza yönlendirilen yetkili Vaillant kombi servisi tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

En çok tercih edilen Vaillant kombi modeli hangisi?

Ekonomik fiyatı ve yüksek sıcak su konforu sağlaması nedeniyle Vaillant ecoTEC Intro 24/28 kW en çok tercih edilen Vaillant kombi modelidir.

Soru veya yorum gönder

Yalnızca yorumunuzun onaylandığını bildiririz.

Yorumlar

Hüseyin Karaca Cevaplandı

8 Temmuz 2023, Cumartesi

Merhaba Gaziantep de oturuyorum 5kat daire yalıtımlı ve 90 MT wiesman kombi kullandım ana eşanjor delindi gernesme tankı patladı ve 7yilda çöp oldu şimdi yeni alacağım hangisinin önerirsiniz Demirdöküm nitromix 24p sizce nasıl veya başka ne tavsiye edersiniz tşk ederim sağolun hocam

Kombi Mühendisi

Merhaba, normal şartlarda viessmann kombilerin demirdöküm kombilerden daha güçlü kompanentlere sahip olduğu kanaatindeyiz. Vaillant modellerini (intro serisi hariç) inceleyebilirsiniz.

0850 532 6602

Biz Kombi Mühendisiyiz

Bölgenizdeki yetkili mühendislik firmalarını arıyorsanız doğru yere geldiniz. Gereksinimlerinizi güvenilir ve akredite profesyonellerle eşleştirme işini bize bırakın. Biz sadece en iyilerle çalışıyoruz. Bugün ücretsiz teklif alın!


Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi © 2024 Kombi Mühendisi
En İyi Fiyatı Bul