0850 532 6602
menü

En iyi 4 firmadan,
En iyi 4 teklifi al

Şehrindeki en iyi 4 doğalgaz firmasından kurulum dahil ücretsiz 4 teklif al.

Son istek 1 dakika önce Bugün 213 teklif isteği
Anasayfa Blog Kombi Tavsiyesi İnternetten Kombi Alınır mı?

İnternetten Kombi Alınır mı?

İnternetten Kombi Alınır mı?

İnternet günümüzde satın almak istediğimiz hemen hemen herşeyi uygun fiyata bulabildiğimiz bir alan. Öyle ki, aynı sanal mağaza içerisinde bir yandan buzdolabı satın almayı planlarken diğer taraftan hamburger dahi sipariş edebiliyorsunuz.

Peki kombi internetten alınır mı? Çoğu zaman bayilerin vermiş olduğu kombi fiyatları ile internet siteleri arasındaki fiyatlar arasında büyük farklar görülebiliyor.

Doğal olarak internet sitelerinden kombi almaya doğru bir yönelim var. Ancak kombiyi internetten sipariş etmenin bazı riskleri bulunuyor. 

İnternetten alınan kombinin kurulumu

Öncelikle kombiler kurulum gerektiren cihazlardır. Bir buzdolabını fişe takıp kullanabilirsiniz fakat kombi böyle değildir. Kalorifer hatları, şebeke suyu, gaz hattı ve elektrik bağlantısının yapılması gerekir.

İnternetten alınan kombinin garantisi

İkinci ve çok önemli bir husus olarak kombi servisleri, kombinin garantisini başlatmak için sizden bir gaz onay belgesi talep ederler. Bu belge, sertifikalı firmaların gaz dağıtım kuruluşuna müracaatı sonrası dairenizde gerekli kontroller yapıldıktan sonra verilmektedir.

İnternetten kombi almanın asıl riski de burada başlamaktadır. Öncelikle hiçbir firma kurulumunu kendi yapmadığı bir kombi için gaz onay belgesi vermek istemeyecektir. Esasen yasal ve doğru olan da budur.

İnternetten kombi alımında karşılaşılan problemler

İnternetten alacağınız kombinin kurulumu yetkili mühendislik firmalarına yaptırmaktan başka çareniz yok, fakat bu durumda da kurulum için fahiş fiyat isteğiyle karşılaşabilirsiniz.

Fahiş fiyat talebinde bile şanslı olabilirsiniz, zira internetten aldığınız yüksek bedellerle bile monte ettiremeyebilirsiniz.

Çünkü yetkili firmalar genellikle bir veya birkaç markanın bayisidirler ve yıl sonu prim için satın aldıkları kombilerin devreye alım sayısı önemlidir.

Bir mühendislik firması internetten satın aldığınız kombinin bayisi olsa bile sizin aldığınız kombiden montaj primi ve puanı kazanamaz. Çünkü kombinin seri numarasından hangi ildeki hangi bayilerin prim alabileceğini takip etmek üretici firmalar için son derece kolaydır.

Yetkili iç tesisat firması özellikle yoğun sezonda doğal olarak ekibinden maksimum kazancı elde etmek isteyecektir ve bir an önce prim sözleşmesindeki kotasını tamamlamak için çaba sarf edecektir.

İnternetten satın aldığınız kombi için iki katı kurulum bedeli ödeseniz dahi işlerin yoğun olduğu dönemde sizin işiniz firma için zaman kaybıdır.

İnternetten kombi siparişi vermek ne zaman mantıklı

Kombiyle beraber bir çok hizmeti de vermekte olan iç tesisat firmalarının internet sitelerini inceleyebilir ve kurulum dahil hizmet satın alabilirsiniz.

Bu konuda daha etkili ve kolay bir yol olarak Kombi Mühendisi üzerinden göndereceğiniz talep formuyla 30 dakika içerisinde onlarca yetkili bayiden kurulum dahil en iyi 4 fiyat tekliflerini alabilir, firmaların tekliflerinin yanısıra müşteri memnuniyet performansına göre doğru seçimi yapabilirsiniz.

Kurulum dahil en iyi fiyatı anında bulun

Bölgendeki sertifikalı en iyi şirketlerden
Kurulum sonrasında ödeme imkanıyla
30 dakika içinde en iyi 4 teklifin hazır

Ücretsiz Teklif Al
Son İstek 6 dakika önce
Bugün 90 teklif isteği

Şayet kombiyi halen kurulum hizmeti vermeyen bir mağazadan satın almayı düşünüyorsanız, bu durumda öncelikle bölgenizdeki yetkili firmalarla görüşmenizde fayda var.

Firmalara kombiyi kendinizin satın alacağını, bu şartlar altında kurulum yapıp yapmayacaklarını ve kurulum ücretinin ne kadar olduğunu sorarak oluşabilecek problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Son olarak internetten kombi satın alırken kargoya da dikkat etmelisiniz. Ambalajda belli olmasa dahi kombi kasasında oluşabilecek hasarları göz önüne almanız gerekiyor. Kargo firmaları maalesef ürünü teslim aldığınızı kabul etmediğiniz sürece paketin açılmasına onay vermemektedirler.

İnternetten kombi almak isteyenlere tavsiyelerimiz özetle bu şekilde. Konuyla ilgili düşüncelerinizi ve sorularınızı yorum bölümden bize gönderebilirsiniz.

Soru veya yorum gönder

Yalnızca yorumunuzun onaylandığını bildiririz.
0850 532 6602

Biz Kombi Mühendisiyiz

Bölgenizdeki yetkili mühendislik firmalarını arıyorsanız doğru yere geldiniz. Gereksinimlerinizi güvenilir ve akredite profesyonellerle eşleştirme işini bize bırakın. Biz sadece en iyilerle çalışıyoruz. Bugün ücretsiz teklif alın!


Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi © 2024 Kombi Mühendisi
En İyi Fiyatı Bul