0850 532 6602
menü

En iyi 4 firmadan,
En iyi 4 teklifi al

Şehrindeki en iyi 4 doğalgaz firmasından kurulum dahil ücretsiz 4 teklif al.

Son istek 10 dakika önce Bugün 133 teklif isteği
Anasayfa Blog Kombi Tavsiyesi En İyi Kombi Markaları

En İyi Kombi Markaları

En İyi Kombi Markaları En Verimli Kombiler

En İyi Kombi Markaları 2022 : Satın Alabileceğiniz 5 En İyi Kombi

İnsanlar en iyi kombi markaları hangileri diye araştırmaya başladığında süreç genelde şu şekilde işliyor;

1- Çevredeki tanıdıklara kullandıkları kombiden memnun olup olmadıklarını sormak
2- Forum sitelerinde kombi tavsiyelerini incelemek
3- E-ticaret sitelerinde, muhtemelen “ürün hızlı geldi” şeklindeki hiçbir işe yaramayacak yorumları okumak

Bu yöntemlerin gerçekçi olmadığını, e-ticaret sitelerindeki kombi yorumlarının kargo ve teslimat süreciyle ilgili olduğu için ürün kalitesi açısından ölçü olamayacağını, forumlardaki çoğu yazarın ise tesisatçı firma sahibi olması nedeniyle daha çok kazanacakları kombi markalarını önerdiklerini anlattığımda peki hocam hangi kombiyi almalıyım? En iyi kombi hangisi? şeklindeki sorular da peş peşe geliyor.

Bu sorulara topluca yanıt vermek, aklınızdaki tüm şüpheleri ortadan kaldırarak paranızın karşılığını tam olarak alabileceğiniz kombiyi bulmanızı sağlamak için bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Size şunu garanti ediyorum, makaleyi tamamladığınızda “En iyi kombi hangisi? Hangi kombiyi almalıyım? sorularının yanıtını tereddütsüz bulacaksınız.

Nihai kararınızı verdiğinizde sonuçtan %100 memnun kalacaksınız. Tercih ettiğiniz kombi seçimi eviniz açısından en mükemmel, bütçeniz açısından en hesaplı bir şekilde neticelenecektir.

En İyi Kombi Markası

Uzman olduğunu düşündüğünüz birkaç kişiden kombi tavsiyesi aldığınızda ya da forumlarda en iyi kombi markası hangisi diye araştırdığınızda, aynı ev için birbirinden farklı kombi önerisi almanız muhtemeldir.

Hatta kimi zaman bu farklılıklar marka önerisinin de dışına çıkar. Aynı ev için biri 24 kW kombi önerirken, bir diğer kişi 28 kW kombi tavsiyesinde bulunabilir.

Burada, sadece en iyi kombi markaları diye bir liste hazırlayıp yazıya başlayabilir ve neden en iyi olduklarını açıklayan birkaç satır yazı yazıp makaleyi sonlandırabilirdim.

Fakat amacım size hayal satmak değil, eviniz için en doğru kombi modelini bulmanızı sağlamak.

Çünkü bana göre en iyi kombi; evin büyüklüğü, bulunduğu bölge gibi faktörler göz önünde bulundurularak yapılmış ideal kombi seçimidir.

Böyle düşünürseniz hem paranızı sokağa atmamış olursunuz hem de ekonomik ve konforlu bir ısınmayı garanti edersiniz.

Kombide en iyi marka olduğu iddiasıyla birbirinden farklı onlarca kombi tavsiyesi bulunmasının temel sebebi, değerlendirmelerin özellikle markalar ve konut için bölgesel faktörlerin gözetilmeden yapılmasından kaynaklanıyor.

7 En İyi Kombi Markası

En iyi kombi markaları diye bir liste hazırlayarak kombi tavsiyesinde bulunan herkesin en azından şu soruyu cevaplaması gerektiği kanaatindeyim; en iyi kombi ne demek?

En İyi Kombi

2000'li yılların ortalarında, çoğu kişinin adını dahi duymadığı bir marka olan Kiturami'nin ürettiği World 3000 model kombiler vardı.

Kiturami kombi eşanjörüBakır ana eşanjörü, o gün piyasadaki kombilerle kıyaslandığında en az 3 - 4 kat daha ağır, son derece sağlam yapım kalitesine sahipti.

Ama İstanbul gibi bir şehirde bile yetkili servis bulmak neredeyse imkansızdı. Sizce böyle bir marka en iyi kombi markası olabilir mi?

Bugün büyükşehirlerde gayet başarılı servis ağına sahip, adı en kaliteli kombi markaları listesinde genellikle ilk üçte anılan bir markanın, Anadolu’daki bir şehirde ilk devreye alım işlemi nedeniyle yönlendirdiği servisin 150 km yol kat ettiğine bizzat şahidim.

Bu kombi markası İstanbul ya da Ankara gibi bir şehirdeyseniz satın alabileceğiniz en iyi kombi markası olabilir ama örneğin Malatya’daysanız işler değişir.

Bu nedenle şunu söyleyebilirim, iki kişi kombi hakkında “hayır en iyi marka o değil bu marka” diye tartışıyorsa her ikisi de haklı olabilir.

Birinin kalite ölçüsü  yaygın servis ağıyken diğerinin yüksek yapım kalitesi olabilir.

Ya verimlilik?

En kaliteli kombi, en yüksek yoğuşma verimine sahip olan kombi midir?

Evinizi düşünün. Kış mevsiminin 8 ay sürdüğü bir yerde 300 m² bir evde oturuyor olsaydınız en iyi kombi doğal olarak en az yakan kombi olabilirdi.

Böyle bir senaryoda, evin büyüklüğünden de kaynaklı olarak %10 daha fazla verimliliğe sahip bir kombi, aylık 1000 TL’lik bir doğalgaz faturası gelen bir ev için senede 800 TL tasarruf ettirerek 10 yılda kendi parasını amorti ettirebilir.

Fakat İstanbul gibi 4 ay kış olan bir yerde 80 m² bir ev düşünüldüğünde durum bir hayli değişecektir.

en iyi kombi markaları

Yukarıdaki örnekte bahsedilen kombinin daha küçük ev için tasarlanmış bir modeli tercih edilmiş olsun. Evin küçük olması sebebiyle yoğuşma verimi önemli ölçüde düşecektir.

Ayrıca evin küçük olması ve nispeten daha hafif kış olan bölgede olunması nedeniyle beklenen doğalgaz tüketimi ilk örnekteki evden büyük ölçüde farklılaşacaktır. 

Böye bir evde en iyi ihtimalde dahi %5'lik kayıpla aylık 250 TL’lik ortalama bir fatura için yılda sadece 50 TL tasarruf sağlanacaktır. (Gerçekçi olmak gerekirse daha az)

Evinizde en verimli kombi olması elbette düşük verimli bir kombiye sahip olmaktan iyidir, ama bu iki kombinin aralarındaki fiyat farkı 10 yıllık tüketim farkından az ise!

Bazı kişilere göre en iyi kombi, yüksek yapım kalitesine sahip kombilerdir ve bu kombileri önerirler.

En kaliteli kombi konusunda bu daha tutarlı bir yaklaşım gibi görünebilir.

Yapım kalitesi yüksek bir kombi, çalışma koşullarına bağlı olarak 3-5 yıl daha uzun kullanım ömrü de olabilir.

Ama nedense bu kişiler, diğer kombilerde olduğu gibi bu kombilerin de mekanik ya da elektronik aksamlarında arıza olabileceğinden, hatta bu arıza ve servis maliyetlerinin diğer kombilere nispeten üç katına kadar çıkabileceğinden bahsetmezler.

Çünkü yüksek yapım kalitesine sahip kombilerin çoğu ithaldir ve yedek parça / servis hizmetleri genellikle pahalıdır. Hatta çoğu zaman yüksek yapım kalitesine sahip olmalarına rağmen garanti süreleri oldukça kısadır.

Evet, belki 3-5 yıl daha uzun süre kullanacaksınız ama, ilk yatırım maliyetiniz de diğer kombilerden daha fazla olacak. Satın alırken daha en başta %20-%40 arası daha fazla ödeme yapacaksınız.

Eğer arıza açısından bakarsak, dünyanın en pahalı kombisini de alsanız, hiç kimse size o kombinin asla arıza yapmayacağını garanti edemez!

Böyle bir kombinin arıza yaptığında toplam maliyetinin ne seviyelere ulaşacağını tahmin edebilirsiniz.

Peki garanti süresi uzun olan bir kombi daha mı iyidir?

Kombinin garanti süresinin uzun olması iyidir ama bu durum her zaman kombinin kalite ölçüsü değildir.

Mesela markalar bazen ciro hedeflerini tutturmak için kombilerini bir süreliğine daha uzun garantiyle satışa çıkartabilirler.

Kombileri araştırdığınız için şuna benzer bir şeye denk gelmiş olabilirsiniz; “31 Aralık tarihine kadar devreye alınan kombilerde 3 yerine 5 yıl garanti!”

Kulağa hoş geliyor değil mi? Peki 1 Ocak’ta ne oluyor? Bir gecede kombinin kalitesi mi düşüyor?

Tüm bunları şunun için anlatıyorum; en iyi kombi, evinizin ihtiyacından ne eksik ne fazla özelliğe sahip olan ve aynı zamanda toplam kalitesi, satış fiyatı - satış sonrası hizmet bedelleriyle makul bir orantıya sahip olan kombidir.

Amacım sizi karar vermek üzere olduğunuz bir kombiden vazgeçirmek ya da başka bir kombiye ikna etmek değil, sektörün nasıl işlediğinin farkında olmanızı sağlamak.

Binlerce lira ödedikten sonra hayal kırıklığı yaşamamanız, sizi satın aldığınıza pişman etmeyecek mükemmel bir kombi seçimini yapabilmeniz, birkaç dakikalık sabrınıza bağlı olabilir.

20 yıllık sektörel tecrübemi, katıldığım fabrika gezilerindeki gözlemlerimi, müşterilerimizin deneyimleriyle birleştirerek, doğru kombi seçimi konusunda hazırladığım bu kapsamlı rehberden faydalanmanızı istiyorum.

Kombi seçimi konusunda nihai kararınızı rahatça almanızı sağlayacağına inandığım, satın alacağınız kombinin gerçekten eviniz için en iyi kombi tercihi olmasını sağlayacak olan aşağıdaki bölümü dikkatle okumanız yararınıza olacaktır.

Satın Alınabilecek 5 En İyi Kombi:

Eviniz için en iyi kombiyi nasıl seçebilirsiniz?

Adım adım en iyi kombiyi alma rehberi:

Aşağıdaki kriterler bir kombi aldıktan sonra ısıtma performansı açısından sorun yaşamamanız, servis hizmetlerinden yeterli ölçüde hizmet almanız ve kombinizi uzun yıllar güvenle kullanabilmeniz için en çok önem vermenizi önerdiğim bölümdür.

Bölümün sonunda bulunan kombi seçim programı, ihtiyacınıza en uygun, fiyat olarak en hesaplı, performans olarak en yüksek 3 kombiyi size önerecektir.

Kombi Seçimi

Tüm buraya kadar anlattıklarımda, nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunu ele aldım. Şimdi ise en iyi kombi markasını bulmanızı sağlayacak yöntemleri ele alacağım.

Kombi seçiminde her şeyden önce kapasite hesabının yapılması ve buna göre tercih belirlenmesi son derece önemlidir. Çoğu kombi önerisinde bu konudan bahsedilmiştir ama kapasite olarak farklı kombi tavsiyeleriyle karşılaşmış olabilirsiniz.

Eviniz için gerçekten doğru kapasite hangisi?

Doğru cevabı bulmanız gereken ilk soru şu; kaç kW kombi almalıyım?

#1 Kombi Kapasite Seçimi:

En iyi kombi markasını tercih etseniz bile şayet yanlış kapasitede bir kombi seçimi yaparsanız, ya yüksek doğalgaz tüketim bedelleriyle karşılaşırsınız ya da evinizde konforlu bir ısınma sağlayamazsınız.

Doğru kapasitede kombi seçimi doğru ayakkabı numarasını seçmek gibidir; 43 numara giyiyorsanız 42 veya 44 numara ile rahat edemezsiniz.

Kombide gereğinden düşük kapasite seçimi ısıtma sorunlarına neden olabilirken, ihtiyacınızdan büyük bir kombi ilk yatırım maliyetinizi, doğalgaz tüketiminizi ve faturalarınızı artırabilir.

Peki doğru kapasite seçimi nasıl yapılır?

Birazdan kullanacağımız Kombi Seçim Programı, dairenizin saatlik ısı kaybını TSE-825’e göre kolayca hesaplamanızı sağlayan mükemmel bir araçtır.

Program, gireceğiniz şehir-ilçe, izolasyon durumu, kat konumu gibi bilgilere göre ısı kaybınızı ve seçmeniz gereken kombi kapasitesini TSE-825'e göre hesapladığından, çıkan sonuca gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

#2 Hangi Kombiyi Almalıyım? [Bölgeye Göre]:

Bölgeye göre kombi seçimi bu yazının en önemli detaylarını içerdiğinden bu bölümü dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum.

Kombi seçimi yaparken bulunduğunuz bölgede kış mevsiminin ne kadar ve ne şiddette sürdüğünü göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Örneğin Akdeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde bulunan iki ev için kapasiteleri farklı olsa dahi aynı kombi markasını / modelini önermek makul bir yaklaşım olmayacaktır.

Nedeni ise açıktır;

Antalya’da ortalama 4 ay son derece hafif şartlarda çalışacak bir kombiyle, Kars’ta çoğu zaman zorlu şartlarda neredeyse tüm yıl çalışacak kombiden beklentiler farklı olacaktır.

Antalya’daki kombi daha kısa süre ve hafif kış şartlarında çalışacağı için böyle bir yerde yüksek verimli bir kombi, düşük verimli bir kombiye nispeten doğalgaz faturalarında anlamlı bir fark oluşturmaz.

Ayrıca bu durumdaki bir kombinin kısa süren ve zaten hafif geçen kış şartlarında yıpranma miktarı son derece düşük olacaktır. Dolayısıyla Antalya’daki bir kullanıcı için ilk kriter servis ağı ya da uygun fiyat olabilir.

Kars’taki bir kullanıcı için özellikle ana eşanjör, plakalı eşanjör ve blok gibi parçalarda yüksek yapım kalitesi en önemli ölçüt olacaktır.

Antalya şartlarında çalışan bir kombinin kompozit bloğa sahip olması, kullanım ömrü boyunca hiçbir sorun çıkarmayabilirken, Kars’ın dondurucu soğuğunda çatlayabilir ve kombiyi görev yapamaz hale getirebilir.

 Yine doğu bölgesi illerinde yaygın servis ağı ve yüksek verimlilik gibi kriterlere dikkat etmek daha mantıklıyken, servis ağı konusunda en az problem yaşanacak şehirlerden biri olan İstanbul’daki kullanıcı için ilk olarak uzun garanti süresi ve ardından uygun fiyatlı yedek parçaya öncelik vermesi mantıklı olacaktır.

#3 Kombi Servis Ağı:

Bazı kombi markalarının büyük şehirlerde son derece iyi bir servis yapılanmasına sahipken diğer bölgelerde servis ağı konusunda yeterli alt yapıyı oluşturamadıklarını göz önünde bulundurmalısınız.

Kombi seçimi yaparken markanın bulunduğunuz şehirdeki servis sayısını öğrenmeniz yararlı olabilir.

En iyi kombiyi aldığınızı düşünürken, kış ortasında ihtiyaç halinde ulaşılamayan bir servis durumuyla karşılaşmamak için dikkat edilmelidir.

Bu üç maddeyi göz önüne alarak en iyi kombiyi bulmak için kombi seçim programını kullanmak işimizi son derece kolaylaştıracaktır.

Kombi Seçim Programı

Kombi seçim programı, sizin için neyin daha önemli olduğuna karar verdiğinizde öncelik sıranıza göre eviniz için en doğru kombiyi bulmaya yarayan, şu anda sektörde benzeri olmayan ücretsiz bir araçtır. Siz sadece önceliklerinizi doğru sıraladığınızdan emin olun, geriye kalan her şeyi program otomatik olarak yapabilecek kabiliyete sahiptir.

Kombi Seçim Programı Nasıl Çalışır?

Kombi seçim programı, çok boyutlu data analizi yapmaktadır.

Evinizin bulunduğu bölge, büyüklüğü, izolasyon durumu, bütçeniz gibi sizin tarafınızdan verilen bilgilerle, kombilerin yapım kalitesi, garanti süreleri, genel servis ağı, yedek parça fiyatları gibi kendi datasında olan verileri işleyen bir algoritmaya sahiptir.

Bu algoritma sayesinde 3 modele kadar eviniz için en iyi kombi markası ve modelini bulabilmektedir.

Program son derece gelişmiş ve karışık bir algoritma kullanmaktadır.

Örneğin, yapım kalitesi açısından incelenen tüm kombilerin ana eşanjörleri paslanmaz çelik, alüminyum - magnezyum alaşımlar, saf alüminyum gibi sınıflandırılmış, sonra kendi içlerinde (yüksek kaliteli veya orta sınıf paslanmaz çelik, kullanılan malzeme ağırlığı vb) tekrar sınıflandırılarak derecelendirilmiştir.

Benzer yöntemlerle plakalı eşanjörler, hidrolik bloklar, üç yollu vana grupları gibi kritik bileşenler sınıflandırılmış ve programın ana omurgasını oluşturulan veritabanı inşa edilmiştir.

Kombilerin yedek parça fiyatları sisteme yüklenmiştir. Program bileşenlerin arıza sıklık oranını ayırt edebilmekte ve parça fiyatlarını toplarken bu durumu göz önünde bulundurmaktadır.

Program ayrıca verimlilik, garanti süresi gibi diğer seçenekleri de önem sıranıza göre işlemektedir.

Kombi Seçim Programı Nasıl Kullanılır?


1- Doğru sonucu almak için önceliklerinizi yukarıda anlattığım kriterleri göz önünde bulundurarak en önemliden başlayıp en az önemliye doğru sıralayın.

2- Sizin için neyin en önemli, neyin daha az önemli olduğuna karar verdiyseniz hazırsınız.

3- Programı açın ve birkaç basit soruyu yanıtlayarak eviniz için en iyi kombi markalarını bulun.

Programa Kombi Seçim Programı bağlantısından ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan birşey olursa sormaktan çekinmeyin. Sorularını aşağıdaki yorum bölümünden gönderebilirsiniz.

Seçeceğiniz kombiyi uzun yıllar sorunsuz kullanmanız dileğiyle..

Soru veya yorum gönder

Yalnızca yorumunuzun onaylandığını bildiririz.

Yorumlar

Ferah Özbek

21 Kasım 2022, Pazartesi

Ben iki gün oldu Copa combi taktırdım araştırma yapmadan diğerlerine göre iyimidir yoksa kötümüdür ısıtma ve servis hizmetleri nasıldır

İlker Kara Cevaplandı

19 Kasım 2022, Cumartesi

Merhaba İzmir Bayraklı da oturuyorum, Evim zemin 1. Kat dubleks 65 m2 Apt. Da mantolama var, 2 odam güney cephe, 1 odam ve mutfak kuzey cephe, Geçen yıl bacanağım evine doğalgaz bağlattı ve daikin kombi taktırdı, 1 yılda çok memnun geçti, evinin büyük m2 olmasına rahmen düşük fatura ödedi kış boyunca. Benimde aklımda daikin kombi seçimi yapmak vardı yazıyı ve yorumlara bakmadan önce, Hesaplama aracında seçeneklerde daikin kombi bile çıkmıyor, en iyi sıralamasında yer almıyor, lütfen daikin kombi özelinde değerli yorumlarınızı alabilirmiyim? Servis mi problem? Malzeme kalitesi mi problem? Çok teşekkürler

Kombi Mühendisi

Merhaba, mühendislerimiz Daikin kombi modellerinin incelemesini tamamladığında karşılaştırma listesinde yer vereceğiz.

Ürün incelemelerinde önceliği markanın popülerliği ve markaya olan talep üzerine belirliyoruz.

Selçuk Soykal Cevaplandı

18 Kasım 2022, Cuma

İyi akşamlar Kırklarelinin Lüleburgaz ilçesinde yaşamaktayım evim ara kat 2+1 80 metrekare Demirdökümün hangi kombisini önerirsiniz veya sizin tavsiye edebileceğiniz kombi modeli nedir teşekkürler.

Kombi Mühendisi

Şayet marka olarak Demirdöküm markasında karar kıldıysanız Nitromix serisini değerlendirebilirsiniz.

Veysel Ok Cevaplandı

18 Kasım 2022, Cuma

4 katlı triplex villaya toplamda 9 Petek 3 adet 1.40 m 6 adet 1m Petek. Tam yoğuşmalı hangi kombi markasını seçmeyelim

Kombi Mühendisi

Bulunduğunuz bölgeye göre çok farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Hangi markaların servis ağı yaygın olduğu, kombinin kaç ay çalışacağı, evinizin saatlik ısı kaybı gibi bir çok faktör bulunuyor. Sitemizde bulunan kombi seçim programını deneyebilirsiniz.

Yaşar Cevaplandı

18 Kasım 2022, Cuma

Merhabalar. Manisanın Demirci ilçesi için(karasal iklime sahip diyebiliriz) Eca kombi uygun mudur sizce? 3+1 120m2. Bunun yanında proteus mu, premix mi? Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

Kombi Mühendisi

Merhaba, ECA Proteus premix 24 kW daireniz için uygun bir kombidir.

ECA kombi modelleri arasında ismi yalnızca premix olan bir kombi bulunmamaktadır.

Model adları Proteus premix, Calora premix, Citius premix, Confeo premix şeklinde verilmiştir.

Özgün

14 Kasım 2022, Pazartesi

Merhaba 75m2 evim var Bodrum katta çok rutubet var kombim eski değiştirmem gerekiyor çok arıza çıkarmaya başladı eski Baymak kombi tavsiye alabilirmiyim sizden

Mehmet Aşık

14 Kasım 2022, Pazartesi

Merhaba evim rizede 140m2 daire 7katlı benimki 5kat.da güneye bakan yerde bitişik bina yok yalıtımı var.servisi sıkıntı olmayan kaliteli kombi almak istiyorum.önerniz nedir kolay gelsin

İbrahim Aşçıoğlu Cevaplandı

7 Kasım 2022, Pazartesi

Hayırlı Günler. Kombi seçiminde "kw ve kcal" ölçülerinin hangisini dikkate almak gerekiyor?

Kombi Mühendisi

Merhaba her iki birim de kombinin ısıtma gücünü göstermektedir ve birbirine dönüştürülebilir.

1 kW = 860 kcal olup örneğin saatlik kapasitesi 24 kW bir kombinin kalori cinsinden kapasitesi 24x860 = 20.640 kcal/h dır.

Burhan Erdoğdu

5 Kasım 2022, Cumartesi

İyi günler. 2+1 , 100m2 bir daire aldım.6 katlı binada 4.katta ve güneye bakıyor, yani güneş alıyor. İki kenarıda daire ile çevrili, sadece güneşe bakan kısmı açık, Tokat-Erbaa da oturuyorum.Yaklaşık 4 ay bir kış olur. Sizce nasıl ve hangi marka bir kombi almalıyım. Teşekkür ederim.

Orhan Yalçın Cevaplandı

5 Kasım 2022, Cumartesi

mersinde ıkamet etmekteyım malum 3 4 ay kıs surecı var buraada zemın kat evım yenı daıre 100 metre kare fıyat performans ya da kalıteli olmak adına hangi kombiyı onerirsiniz simdiden tesekkur ederim

Kombi Mühendisi

Merhaba şu adresten aradığınız özelliklere haiz kombiyi bulabilirsiniz https://kombimuhendisi.com/kombi-secim-programi

Mustafa Cevaplandı

3 Kasım 2022, Perşembe

Adana da 14.katlı binada 14.katta yaşıyorum.evim 2+1 (100m) güney cepheli güneş alan bir ev. Hangi kombiyi tercih edebilirim.kalite,verimlilik,servis ağı ve önemli benim için.uzman fikri verirseniz memnun olurum teşekkür ederim

Kombi Mühendisi

Merhaba, linke tıklayıp kriterlerinize ve evinize uygun kombi modellerini bulabilirsiniz.  https://kombimuhendisi.com/kombi-secim-programi 

Selim Togay

31 Ekim 2022, Pazartesi

Merhaba nasılsınız iyimisiniz, Tekirdağ şarköyde bulunan 85 m2 yazlığımız için önereceğeniz kombi ve petek önereceğiniz markaları yazarmısınız lütfen çok teşekkür ediyorum

Atilla Cevaplandı

30 Ekim 2022, Pazar

Merhaba,Antalya Lara da yaşamaktayım.Dairem 1. Kat diyebilirim,altımda Depolar var,benim kata asansörle 1 kat çıkılıyor.Yalıtım kötü,eski bir bina ve yazlık amaçlı yapılmış.Çok güneş görmüyor.Toplam yaşam alanı 75m2.Malum Antalya en fazla 3 ay soğuk oluyor. E.C.A. Proteus Premix 24 HM düşünüyorum ama şu marka ucuz ve işinizi görür dediğiniz bir tavsiyeniz varmı ? Teşekkürler.

Kombi Mühendisi

Merhaba, Baymak garantisinde satılan Dolce Vita Dpy compact 24 premix yoğuşmalı kombi fiyat / performans olarak değerlendirebileceğiniz bir kombi olabilir.

Yücel Cevaplandı

26 Ekim 2022, Çarşamba

12 katlı bir sitenin 10.katındayım binamız sıfır bina ve her katta 4 daire var montalama çok iyi.. 140 metre kare sitemiz var ve ordu Ünye de oturuyoruz kar yağışı çok az olur bizim orda ... Bugün şehirdeki tüm kombi tesisat yapan firmaları gezdim herkes diyor en iyisi Vaillant en iyisi Buderus en iyisi viesman ...bizde karar veremedik.. en son Buderus bg 062 ve Vaillant Eco intro 24 kv arsında kaldık... Belki de ihtiyaçimiz olan başka kombi... Sizce nsıl bir tercih yapmalıyız

Kombi Mühendisi

Merhaba, bahsettiğiniz iki kombi model arasında önemli ölçüde farklar bulunuyor. Buderus GB 062 ve Vaillant Ecotec Intro 24/28 arasındaki farklara gözatabilirsiniz.

Diğer taraftan bu farklı marka ve model önerileri için sitemizde bulunan kombi seçim programını denemenizi öneriyoruz.

Hacı Saçan

26 Ekim 2022, Çarşamba

Ankara Mamak ta 17 katlı yeni yapılı dış izalayonlu binan'ın 16 kat bana ait içtende yalıtım yaptırmayı düşünüyorum ara kat güney batı cephe hangi kombi önerirsiniz 135 m daire net saygılar

Osman Akın Cevaplandı

23 Ekim 2022, Pazar

Konya da oturuyorum. Evim 175 m2 Salonu kış mevsimi yılda 2 kez misafir geldiğinde kullanırız. Hangi marka ve nasıl bir kombi almalıyım.

Kombi Mühendisi

Merhaba, sitemizde bulunan kombi seçim programı ile doğru modeli kolayca seçebilirsiniz.

Muhammet Bayraktar

23 Ekim 2022, Pazar

İyi günler. Rize yaşıyorum. Dairem zemin katta 105 metre kare . Dış cephede izolasyon var. Alt katım kalorifer dairesi boş alttan izolasyonumuz yokmsanırım

Ersin Cevaplandı

21 Ekim 2022, Cuma

Antalyada yaşıyorum. Kombilerin servis ağı yaygın. 180 m2 kapalı alanda dublex 6 oda bir evime kombi almak istemekteyim. Kaç lw ve hangi marka tercih etmeliyim?

Kombi Mühendisi

Merhaba, binanızın özellikleri konusunda bir bilgi vermemişsiniz. Ayrıca Antalya Korkuteli 3. bölgede yer alırken diğer ilçeler 1. bölgede yer almakta olduğundan ısıl ihiyaç değişecektir. Sitemizde bulunan kombi seçim programını denemiş miydiniz?

Ensar Cevaplandı

21 Ekim 2022, Cuma

Merhaba, Antalyada denize yakın bir bölgedeyim. Dublex 5+1 kapalı alan 160m2 dir. 3 banyo bulunmakta ve 1 küvet yer almaktadır. Antalyada her markanın servis hizmeti iyidir. Hangi markayı ve kaç kw seçmeliyim?

Kombi Mühendisi

Merhaba, evinizde banyoların eş zamanlı kullanılma durumuna göre kapasite seçimi yapılması gerekir. Banyoların tümünün ya da çoğunun eş zamanlı kullanım durumu var ise boylerli bir sistemi düşünebilirsiniz.

Ali Cevaplandı

20 Ekim 2022, Perşembe

Öncelikle yararlı bilgiler için teşekkürler, Ankara Etimesgut ilçesinde yaşıyorum. 15 yıllık mantolamasız binada 1. katta altında dükkan olan 125 m2 3+1 dairemiz mevcuttur. Bize tavsiye edebileceğiniz kombi markası hangisi olabilir?

Kombi Mühendisi

Merhaba, eğer binalar bitişik nizam ise 24 kW, değilse 28 kW kapasitede kombi seçmeniz uygun olur.

Marka model seçimi için sitemizde bulunan kombi seçim programında önceliklerinizi sıralayıp eviniz ve ihtiyaçlarınıza uygun kombileri bulabilirsiniz.

Atila Cevaplandı

20 Ekim 2022, Perşembe

afyon dazkırı ilçesinde oturuyorum 140 m2 eve 24 kw yeterlimi daikın vz modeli önerdiler nasıldır teşekkürler

Kombi Mühendisi

Bina izolasyon durumu, binanızın bitişik mi yoksa ayrık nizam mı olduğu, evinizin ara katta mı, üst katta mı zemin katta mı olduğu gibi faktörleri belirtmediğinizden maalesef sorunuzu yanıtlayamıyoruz.

Seda Ismak Cevaplandı

18 Ekim 2022, Salı

Samsun carsambada oturuyorum evim 100 metre kare üç katlı bina 3 katta üstü boş cati li dis cephe yok acaba kombi ne olmali

Kombi Mühendisi

Merhaba, 20 kW kapasiteye sahip bir kombi daireniz için yeterlidir. Öncelikle servis ağı araştırması yapmanızı öneriyoruz.

Murat Yaşar Köse Cevaplandı

17 Ekim 2022, Pazartesi

Balıkesir EDREMİT altınkum mh.yenindoğal gaz hattı çekiliyor ve ilk defa doğal gaz kullanılacak evim 4.kat kat disleksi 6+1 kapalı alan 175 m açık alan balkon teras 50m kare binada mantolama mevcut tera altı odalarda ayriyeten içeriden de tavan dahil mantolamalı evim dubleks olduğundan bana tavsiye edebileceğiniz kombi markası ve kw olarak hangisi olabilir teşekkürler

Kombi Mühendisi

Merhaba, 28 kW - 30 kW ısıtma gücüne sahip kombi seçmeniz uygun görünüyor.

Evinizin büyüklüğü göz önüne alındığında, kazan kasılmasına karşı yüksek dirençli Alüminyum - Silisyum alaşım eşanjöre sahip ve geniş modülasyonlu kombiler eviniz için en iyi seçim olacaktır. Bu tip eşanjör yapısını tercih eden ve modelleri geniş modülasyon sunan markaların başında Buderus gelmektedir.

Diğer taraftan özellikle hidrolik blok ve genel kompanetler açısından Vaillant ve Viessmann yüksek yapım kalitesiyle dikkat çekmektedir. Viessmann kombi modelleri Vaillant'a nispeten daha geniş modülasyon sunarken, Vaillant daha yaygın servis imkanı sunuyor.

Seçim yapmadan önce bölgenizde hangi markanın servislerinin olduğunu kontrol etmenizi öneririz. İyi günler dileriz.

Saliha Cevaplandı

16 Ekim 2022, Pazar

Açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler. İst Ümraniye'de oturuyoruz. 80m2 ara kat 17 yıllık bir binada oturmaktayız.Kombimizi değiştirmek istiyoruz.Önerebileceğiniz kombi markası var mı? Daire de toplam 1m lik 7adet radyatör bulunmakta.

Kombi Mühendisi

Merhaba, bulunduğunuz şehir için çoğu markanın servis ağı gayet iyi durumda. Diğer taraftan evinizin büyüklüğü de göz önüne alındığında yoğuşma verimindeki farklılıklar faturanızda anlamlı seviyede olmayacaktır.

Bu nedenlerle önerimiz uzun garanti süresine sahip kombilere öncelik vermeniz yönünde olacaktır. ECA Proteus Premix 24 kW ve Bosch Condense 2200i 24/25 kW 5 yıl garantili olup önerebileceğimiz ilk ürünler arasındadır.

Mehmet Cevaplandı

13 Ekim 2022, Perşembe

Merhaba, Izmir de 3. Katta 85 metrekare 2+1 daire için kaç metre radyötör ve kaç kwlik kombi almam gerekir. Yardimlariniz için Tesekkür ederim.

Kombi Mühendisi

Merhaba, sitemizde bulunan Kombi Hesaplama aracı yardımıyla dairenizin ısı kaybını hesaplayabilir, doğru kombi kapasitesi ve radyatör metrajını bulabilirsiniz.

İbrahim Cevaplandı

12 Ekim 2022, Çarşamba

Merhaba samsunun Çarşamba ilçesinde yeni daire aldım 4. katta binada yalıtım var çatıda yalıtım var tabliyeler asmolin döşeme, daire 125m2 , cam balkon da yaptıracağım. Sorum kaç kw kombi almalıyım hangi marka olmalıdır..

Kombi Mühendisi

Merhaba, 20 kW'lık bir kombi daireniz için fazlasıyla yeterli olacaktır. Marka seçiminde bölgenizdeki servisleri araştırmanızı öneririz. Daireniz için uygun bütçeli bir kombi düşünüyorsanız ECA Citius Premix 24, Bosch Condense 2200i 20/25, veya Baymak Duotec Compact 24 düşünebilirsiniz.

Bütçeniz elveriyorsa Bosch Condense 2200i 24/25, ECA Proteus Premix 24 veya Vaillant ecoTEC Pure 236/7-2 önerebileceğimiz modeller arasındadır.

Seçim için ilk kriterin servis ağı olacağını göz önünde bulundurmanız faydalı olur.

Cihan Cevaplandı

12 Ekim 2022, Çarşamba

Merhaba, Denizli merkezde 90m2 yerden ısıtmalı ısı yalıtımı olmayan son kat bir dairem var. Nasıl bir kombi almalıyım yardımcı olur musunuz?

Kombi Mühendisi

Mrerhaba, bölgenizde hangi markaların servislerinin kolay ulaşılabilir olduğunu araştırmanızı öneririm.

Dairenizin gerek fazla büyük olmaması, gerekse yerden ısıtma sistemine sahip olmanız nedeniyle paslanmaz çelik eşanjörlü kombileri tercih etmeniz yerinde olur. Ortalama 6 ay orta sert kış yaşayan bir şehirde olduğunuzdan ECA Proteus Premix, Vaillant ecoTEC Pure 236/7-2, Baymak Duotec Compact 24 gibi blok yapısı sağlam ve yapım kalitesi yüksek kombiler tercih edilebilir.

Adnan Cevaplandı

12 Ekim 2022, Çarşamba

Merhaba. Osmaniyenin Kadirli ilçesinde iki katlı, 1. Katı mağaza olan 185m2 3+1 ev için kaç metre radyatör ve hangi kombi en uygun olur?

Kombi Mühendisi

Merhaba binanızda izolasyon yoksa ve ayrık nizam ise ortalama 13-14 metretül panel radyatör ve 30 kW kombi seçmeniz uygun olur.

Şayet binanız izolasyonlu ve bitişik nizam ise ortalama 6,50 metretül radyatör ve 20 kW kombi yeterli olacaktır.

Bina özelliklerine göre doğru kombi kapasitesi ve gerekli radyatör metrajını Isı Kaybı Hesap Makinesi ile bulabilirsiniz.

Özer Yılmaz Cevaplandı

9 Ekim 2022, Pazar

Merhabalar. Bolu merkez de yaşıyorum evim 130m2. Montalama var evin etrafı açık. 2 katlı müstakil üst kat. Nasıl bir kombi tavsiye edersiniz. Ugraslariniz için teşekkürler.

Kombi Mühendisi

Merhaba belirttiğiniz şartlar göz önüne alındığında ortalama 12-13 mt panel radyatör ile 30 kW kombi seçmeniz uygun olacaktır.

Bolu sert ve uzun kış döneminin yaşandığı bir bölge olduğundan, öncelikle uzun yıllar bu şartlara dayanabilecek  yüksek yapım kalitesine sahip bir kombi seçilmelidir. Uzun kullanım süresi nedeniyle yüksek verimliliğe dikkat edilmelidir.

Kombi Seçim Programında  sırasıyla bu özellikleri girdiğinizde bütçenize göre farklı seçenekler bulabilirsiniz.

Fiyat / Performans açısından ECA Proteus Premix 30 kW eviniz için iyi bir seçim olabilir.

Ali Ihsan Cevaplandı

9 Ekim 2022, Pazar

Aydında yaşıyoruz 110 M2 evimiz var 5 katlı apartmanın 1 katı dışarıda mantolama var nasıl bir kombi seçmeliyiz en az fatura maliyeti için acaba

Kombi Mühendisi

Merhaba, öncelikle bölgenizdeki kombi servis ağını araştırmanızı öneriyoruz. Aydın'da bir konutun ortalama 6 ay ısınma ihtiyacı bulunuyor. Bununla birlikte ağır kış şartları bulunmuyor.

Tüm bunlarla birlikte evinizin büyüklüğü de göz önüne alındığında;

1- Yaygın servis ağına sahip

2- Uzun garanti süresi sunan

3- Yüksek yapım kaliteli

Sırasıyla bu şartlara haiz kombi modelleri olarak ECA Proteus Premix 24 kW, Buderus GB 122i 24 kW ve Bosch Condense 2200i 24 kW modellerini düşünebilirsiniz.

Kadriye Dayıoğlu Cevaplandı

9 Ekim 2022, Pazar

Merhabalar yazınızı öncelikle çok çok beğendiğimi dile getirmek isterim. Benim için oldukça aydınlatıcı oldu. Bu noktada servis sağlayıcısına öncelikli dikkat etmem gerektiğini anladım. İkicisi ise ithal ürünler ekonomik olarak zorlayabilir. Ayrıca yedek parça desteğinin de tedarikçisi sorun çıkarmamalı. Bunlar sonucunda da sıkıntı çıkarmayacak kombi olmayacağını anladım. En pahalısı en iyisidir değilmiş . Teşekkür ederim. Sakarya da yerden ısıtmalı yeni bir eve geçeceğim. 107 metre kare. Sabah güneşi alıyor ve arakat. Ayrıca yalıtımı da var. Sizden aldığım bilgiler ile E.C.A proteus ön plana çıktı. Evde vailant kullanıyorum fakat memnun değilim. Baymak ve Demirdöküm kombilerde kullanıma uygun görünüyor. Acaba bilgilerinizden doğru çıkarım yapabilmismiyim?

Kombi Mühendisi

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Bulunduğunuz bölge ve belirttiğiniz konut özelliklerine göre ECA Proteus premix iyi bir seçim olacaktır. Mutlu günler dileriz.

Sırrı Subaşı Cevaplandı

9 Ekim 2022, Pazar

Arçelik Atria 24 Premix Yoğuşmalı Kombi tavsiye eder misiniz..

Kombi Mühendisi

Merhaba, Arçelik Atria 24 Premix'in mühendislerimizce incelemesi tamamlandığında görüş beyan etmemizin daha doğru olacağını düşünüyoruz.

Bununla birlikte diğer Arçelik modelleri hakkında ön araştırma yapmanız bu ürün için bir fikir verebilir. Ayrıca Arçelik'in satışa sunduğu kombi modellerini kendi bünyesinde üretmediğini göz önüne almanız faydalı olabilir.

Mutlu bir hafta sonu geçirmenizi dileriz. 

Zübeyde

6 Ekim 2022, Perşembe

Merhaba evim 130 m rize yaşıyorum sizce hangi kombi daha iyi verimli sonuç verir

Süleyman Hazar Cevaplandı

16 Eylül 2022, Cuma

Merhaba, Düzce'de 2+1, 90 metre kare evimiz için yeni kombi bakıyoruz. Ne alalım hangi model alalım kafamız karışmış durumda. Eski kombimiz çok yakıyordu bu arada, kış başladığında bin liranın altına düşmemişti faturalarımız. Sizin tavsiyeniz nedir, yardımcı olur musunuz ?

Kombi Mühendisi

Merhaba, belirttiğiniz bölge ve konut şartlarında geçen yıl için 1.000 TL'lik fatura gelmesinin altında farklı nedenler olabilir. Sıkça karşılaşılan durumlardan biri hat atlama / ters bağlantı durumudur.

Bu tip bir durumda radyatörler temiz dahi olsa alt kısımları ısınmayacaktır ya da çok az ısınacaktır. Yeterli ısıyı alabilmek için kombinin gereğinin üzerinde çalışması nedeniyle ciddi tüketim farkları oluşacaktır.

İlk olarak tesisatta bir hata olup olmadığının tespit edilmesi faydalı olacaktır.

Diğer taraftan konvansiyonel bir kombiyle yoğuşmalı bir kombi arasında evinizin bulunduğu konut şartlarında ortalama %10 tüketim farklı olması beklenir.

Ancak eskiyen her cihaz verim ve performans kaybı yaşadığından eski kombinizle aynı marka / model hiç kullanılmamış  bir kombi dahi %10'luk tüketim farkı oluşturacaktır.

Bu şartlar altında orta seviye bir yoğuşmalı kombi yaklaşık olarak %20 tasarruf etmenizi sağlayabilir. Oda termostatıyla birlikte kullanım ile %35 tasarruf elde edebilirsiniz.

Marka model seçimi için sitemizde bulunan kombi seçim programını kullanmanız yararınıza olacaktır.
Mutlu günler dileriz.

Paşa Cevaplandı

11 Eylül 2022, Pazar

karsta oturuyorum 5000-6000 tl arası bir kombi önerebilir misiniz lütfen kombi şeçim programı bulamadı.

Kombi Mühendisi

Merhaba, belirttiğiniz tutar aralığında yeni bir kombi bulmanız maalesef mümkün değil.

İbrahim Can Cevaplandı

4 Eylül 2022, Pazar

Malatya merkez 140 metrekare 3+1 daire 3. Kat hangi kombiyi önerirsiniz yoğuşmalı olursa nasıl olur acaba

Kombi Mühendisi

Merhaba şu an üretilen ve ithal edilen tüm kombiler yasa gereği yoğuşmalıdır. Sitemizde bulunan kombi seçim programını ya da kombi karşılaştırma aracını kullanarak model seçimi yapabilirsiniz. 

Ergun Onur Cevaplandı

27 Ağustos 2022, Cumartesi

Alt kat 70 M2 , yüksek tavanlı., Üst asma kat 45 M2 , müstakil ev, Bursa Orhangazi için kaç kw ve hangi marka cihaz önerirsiniz

Kombi Mühendisi

Bu adresten evinize uygun kapasitede ve istediğiniz özelliklerdeki kombileri görüntüleyebilirsiniz. https://kombimuhendisi.com/kombi-secim-programi

Abdullah Cevaplandı

22 Ağustos 2022, Pazartesi

Manisa Salihli'de dublex ev alt kat 95 üst kat 70 metre kare ev için ısı yalıtımlı yeni ev için kaç KW lık ve hangi kombiyi tavsiye dersiniz. Bir de 95 metre karelik bitişik nizam otopark üstü 1. kat için kaç KW ve hangi kombiyi tavsiye dersiniz?

Kombi Mühendisi

Abdullah bey yazı içeriğinde de belirttiğimiz gibi; hem evinize, hem bütçenize, hem de önem verdiğiniz kriterlere en uygun kombi modellerini sitemizde bulunan kombi seçim programıyla seçebilirsiniz.

Kaptan Cevaplandı

18 Ağustos 2022, Perşembe

Mrhb, İstanbul da, Merkezi sistem ısıtmalı sitede, daireme mutfak ve banyoda kullanılmak üzere doğalgaz bağlatıyorum, ileride ne olacağını düşünerek kombi kullanmamı, uygun görürmüsünüz, yoksa şofbenin dahamı uygun olacağını önerirsiniz, maliyet bakımımdan değil, teknik olarak... Teşeklürler

Kombi Mühendisi

Merhaba, önümüzdeki 5 yıl içinde binanızın bireysel ısıtmaya dönüştürülmesi söz konusu ise kombi almanız mantıklı olur.

Böyle bir durum yoksa hem maliyet açısından, hem de kombiye göre arıza ihtimali çok daha düşük olduğundan şofben almanız yerinde olacaktır.

Hadi Çelik Cevaplandı

18 Ağustos 2022, Perşembe

MERSİN ilinde ikamet ediyorum çok soğuk bir şehir değil toplamda Petek 11-12 metre var izolasyon var ara katta oturuyorum servis +yedek parça uygunluğu ve performans kaliteli bir ütün inceliyorum karışık kombi satan mağazaya gidiyorum tahminimce en fazla kar bırakan kombi yi öne sürüyorlar bu yüzden karasız kalıyorum

Kombi Mühendisi

Merhaba, sitemizdeki kombi seçim programını denediniz mi? Programı kullanırken dikkat etmeniz gereken husus, sizin için neyin daha önemli olduğuna karar vermeniz. Örneğin sizin için yüksek verimlilik mi daha önemli, yoksa yaygın servis ağı mı?

Programdaki seçenekleri buna göre sıralarsanız, program yardımıyla aradığınız kombiyi çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Kombi seçim programını denemek için tıklayın

Sedat Cevaplandı

13 Ağustos 2022, Cumartesi

Afyon İscehisar da müstakil ev üç katlı bina 120 m kare kaclik kombi koymalıyız

Kombi Mühendisi

https://kombimuhendisi.com/kombi-hesaplama adresinden evinize uygun kombi kapasitesini hesaplatabilirsiniz.

Himmet Kozan Cevaplandı

13 Ağustos 2022, Cumartesi

Mrb verdiğiniz bilgiler için öncelikle çok teşekkür ederim.size net bir soru sormak istiyorum.evim Aydın Germencik ye doğal gaz gelmek üzere kombi seçimine karar veremedim.evim en üst kat komple sürme camlı ve ve dışa açılan kapılarda sürmeli evim 90 M2 ısı yalıtımlı kaç kw ilk hem ekonomik hem sağlam sorun çıkarmayacak hangi kombiyi almalıyım.geri dönüş yaparsanız çok memnun olurum.

Kombi Mühendisi

Merhaba, ECA Proteus Premix 24 kW, Baymak Duotec Compact 24 hem ekonomik fiyatlı hem de iyi bir yapım kalitesine sahiptir. Proteus Premix 24 kW 5 yıl gibi iyi bir garanti süresi sunmaktadır. Evinizin ısı kaybı hesabını sitemizde bulunan Kombi Hesaplama aracıyla kolayca bulabilirsiniz.

Mehmet Ferhan Elkoca Cevaplandı

12 Ağustos 2022, Cuma

Evim 350 m2 müstakil olup kısmen yalıtım ve çift cam. Doğranalar ile donaltılmıştır.Pencereler daha çok güney cephesinde olup kuzey çephesi pencere yok gibidir. Bina .-Bodrum-1 .İnci kat oturma ve mutfak 2 inci yarım kat oturma,yatak odaları ve banyo 3 üncü kat çatı tam kat .Binanın çatısı Kiremit ve yalıtım olarak 15 cm.cam yünü ve folyo ile kaplıdır. Bina Demirdöküm İsofast C35. 30 kw kombi ile ısıtılmakta olup kombi gücüne ilave olarak devir gücü artırıcı pompa ile mücehezdir. Soru : Böyle bir evi yeni teknolojilere haiz Yeni bir kombi seçimini Marka kapasite ve tasarruflu servisli bir kombi ile seçiminiz be teklifiniz nedir.(Bir kaç marka ). Not: Ev İstanbul /Çekmeköy adresindedir.Teşekkürler

Kombi Mühendisi

Mehmet bey eviniz için keşif yapılması yerinde olacaktır. Bahsettiğiniz ekipmanın adı denge kabı, genel olarak kazan kasılmasını engellemek için kullanılmaktadır.

Bu büyüklükte bir ev için yüksek verim ve geniş modülasyonlu kombileri tercih etmek yerinde olur. Bu bağlamda Buderus ve Viessmann modellerine göz atmanızda fayda var.

Leyla Birtane Cevaplandı

10 Ağustos 2022, Çarşamba

Merhabalar yazınız ve bilgileriniz için teşekkür ederim. Evim Mersin Tarsus da 100 metrekare. En üst katta. Nasıl bir ürün tercih edebilirim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler

Kombi Mühendisi

Merhaba, sitemizde bulunan kombi seçim programını kullanabilirsiniz. Markaların servis ağını öncelikli olarak araştırmanızı öneriyoruz.

Süleyman Söğüt Cevaplandı

8 Ağustos 2022, Pazartesi

Uşak merkez 60 m2ısı yalıtımlı daire hangi kombiyi almalıyım

Kombi Mühendisi

Isıtma kapasitesi 15 kW - 20 kW arası kombileri tercih etmeniz uygun olur. Kullanım suyu kapasitesinin 24 kW veya daha fazla olmasına dikkat etmelisiniz.

Markaya karar vermeden önce servis ağını araştırmanız yerinde olur.

Bahsettiğimiz kapasitede popüler kombiler ise şunlar; Vaillant ecotec intro 18/24, Bosch Condense 2200i 20/25, Buderus GB022 20/25, Baymak Eco CT 20

Aslı Hazırbulan Cevaplandı

3 Ağustos 2022, Çarşamba

Merhaba, İzmir/ Buca'da, 160 M2, binanın iki ve üçüncü katındaki, ters dubleks, duvarlarda yalıtım yapılmış, bir tarafı bitişik nizamdaki, diğer tarafı açık olan, oksijen bariyerli borulu yerden ısıtma sistemi ile ısınacak evim için nasıl bir kombi tercih etmeliyim? Marka ve model secçeminde dikkat etmem gereken bir ayrıntı var mı? Teşekkür ederim

Kombi Mühendisi

Merhaba, yerden ısıtma son derece verimli bir sistemdir ve yoğuşma performansı açısından avantaj sağlamaktadır. Gerek evinizin büyüklüğü, gerek bulunduğunuz bölge, gerekse tesisatınızın yapısı nedeniyle ilk önceliğinizi yoğuşma verimi ve modülasyonu yüksek kombilere vermeniz yerinde olur.

Bu bağlamda hem yoğuşma verimi yüksek, hem de geniş modülasyonlu üniteler arasında Bosch Condense 2200i 24/25 kW (1:5 modülasyon, 5 yıl garanti), Viessmann Vitodens Trend 25/29 kW (1:8 modülasyon,2 yıl garanti) gibi modeller düşünülebilir. Bosch Condense 2300i 1:8 modülasyonuyla oldukça iyidir fakat bu modelin tedariği ile ilgili sıkıntılar bulunmaktadır.

Son olarak Bosch iyi biri garanti süresi, uygun fiyatlı yedek parça ve bölgenizde iyi bir servis yapılanmasına sahiptir. Viessmann ise yapım kalitesi oldukça yüksek kombiler üretiyor. Bize göre bölgeniz de göz önüne alındığında Bosch bir adım önde görünüyor. İyi günler dileriz.

Ali Şirin Cevaplandı

22 Temmuz 2022, Cuma

Merhaba, Öncelikle bilgilendirici yazınız için teşekkür ederim. Manisada 200 m2 daire dubleksi için ( 6. Kat ) önerebileceğiniz kombi markası nedir. Şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

Kombi Mühendisi

Merhaba, evinizin bulunduğu bölgeye ve özelliklerine göre ısı kaybını hesaplayıp önceliklerinize en uyumlu kombi modellerini bulan kombi seçim programı kullanabilirsiniz.

Fatmaferhunde Cevaplandı

21 Temmuz 2022, Perşembe

İzmir Güzelbahçe de altanısıtmalı 180 metre kare ev için ne tip kombi almalıyım marka önermisiniz

Kombi Mühendisi

Merhaba, yerden ısıtma tesisatınızda kullanılan borular oksijen bariyerli değilse paslanmaz çelik eşanjörlü kombileri tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

Evinizin detay bilgileri bulunmadığı için konut ısı kaybını bilemiyoruz. Doğru kapasite seçimi için kombi kapasite hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

İzmir aşırı soğuk bir bölge olmadığından, ayrıca yerden ısıtma gibi verimli bir sisteme sahip olduğunuzdan dolayı ilk olarak bölgenizde servis ağının yaygın olduğu markalara odaklanmanız faydalı olur.

Nazik Erol Cevaplandı

19 Temmuz 2022, Salı

Ankara Nallıhan'a doğal gaz geldi. Önceden döküm merkezi sistem kömürlü kalorifer kullanıyorduk. Bu sene doğal gaz için değişim yapılıyor. Döküm olan kalorifer sağlam ve temiz. Temizleterek kullanmayı düşünüyorum. Nallıhan Ankara'nın en uzak kazası Bolu'ya 1 saat, Eskişehir'e 1,5 saat, Ankara'ya 3,5 saat uzaklıkta(162 km). Batı Karadeniz'e giriyor. Ev 3. kat yaklaşık 100-110 m2 büyüklükte hangi markanın hangi modelini önerirsiniz. Bir de temizleterek döküm petekleri kullanmam konusunda ne dersiniz?

Kombi Mühendisi

Merhaba, merkezi ısıtmada bina bütün olarak ısındığı için bireysel ısıtmada mevcut radyatörleriniz yeterli olmayabilir.

Döküm radyatörler panel radyatörlere göre daha fazla hacime sahip olduklarından sistemde ısıtılacak su miktarı artacak, bu da tüketiminizi artıracaktır.

Fakat piyasada panel radyatör fiyatlarının da çok yüksek olduğu gerçeği göz önüne alındığında elinizdeki döküm radyatörleri değerlendirmek mantıklı görünüyor.

Kombi seçimininde ilk olarak bulunduğunuz bölgede hangi markaların servisleri olduğunu araştırmanızı öneriyoruz.

Eviniz için en doğru kombiyi öğrenmek için sitemizde bulunan kombi seçim programını kullanmanız yararınıza olur. Kombi seçim programı, evinizin özelliklerine göre ısı kaybı hesabı yapar ve kriterlerinize en uygun kombileri otomatik olarak bulabilir.

Kemal Özcan Cevaplandı

16 Temmuz 2022, Cumartesi

İyi günler..Edremit Akçayda 130 m.kare en üst katta oturuyorum.Ortalama 15 kasım-15 nisan arası kalorifer-soba yanıyor.Nasıl bir kombi almalıyım?.Teşekkürler...

Kombi Mühendisi

Merhaba, Edremit şehir merkezine çok da yakın olmayan bir ilçe olması nedeniyle yaygın servis ağına sahip bir markayı tercih etmeniz önemlidir.

130 m2 bir evde orta seviyede bir yoğuşma performansı beklenir. Kış süresinin çok uzun olmaması ve hava sıcaklığının sıfırın altına düşmemesi nedeniyle kombiniz uzun yıllar yıpranmayacaktır. Bu nedenle servis ağından sonraki önceliğiniz yedek parça fiyatları, sonraki önceliğiniz ise  verimlilik şeklinde olmalıdır.

Sitemizdeki menüde bulunan kombi seçim programına evinizin özelliklerini girdikten sonra önceliklerinizi yukarıdaki sırayla girerek evinize en uygun kombi modellerini kolayca bulabilirsiniz.

Neriman Zehir Cevaplandı

6 Temmuz 2022, Çarşamba

Evim 140 M2 alttan ısıtmalı. Giresun ili Piraziz llçesinde oturuyorum. Tam yoğuşmalı kombiler den hangi markayı önerirsiniz. Özellikleri neler olmalı. Oda termostadı kullanmak istiyorum. Demirdöküm iyi midir.

Kombi Mühendisi

1-) Yerden ısıtma sistemi son derece verimli olmasının yanısıra düşük sıcaklıkta çalıştığından kombi ömrünün uzun olmasına da destek olur.

2-) Giresun'da yılın ortalama 7 ayı soğuk veya serin bir şehrimiz, bununla birlikte sıfırın altında derecelere rastlanmamaktadır.

Uzun fakat çok sert olmayan kış şartları ve yoğuşma veriminin maksimize olacağı yerden ısıtma sistemine sahip olduğunuzdan ilk önceliğinizin yüksek verimlilik, ikinci önceliğiniz yüksek yapım kalitesi olması mantıklı olacaktır.

Bu bağlamda yüksek yoğuşma verimi ve geniş modülasyonuyla Bosch Condense 2200i iyi bir seçim olabilir. Şu anda 5 yıl gibi iyi bir garantiye sahip olması da önemli bir avantajdır. Daha farklı alternatif için sitemizde bulunan kombi seçim programını kullanabilirsiniz.

Oda termostatı kullanmanız ortalama %15 ekstra bir tasarruf ve bunun yanında konfor sağlayacaktır.

Alacağınız oda termostanının modülasyonlu olması daha yüksek verim ve daha uzun kombi ömrü açısından önemlidir.

Anil Işik Cevaplandı

6 Temmuz 2022, Çarşamba

2 katlı evimin iki katına da ayrı ayrı kombi ile doğalgaza geçmek istiyorum. Kombi ile alakalı hiçbir bilgim yok. Soğuk bir memleketteyim. Evlerin ayrı ayrı metrekareleri 145 ve 135 m2. Hangi kombi hangi marka almalıyım tavsiyede bulunurmusunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

Kombi Mühendisi

Merhaba, şehir bilgisi bulunmadığı için net birşey söylemek maalesef mümkün değil. İlk olarak bulunduğunuz şehirde hangi markaların servisinin yaygın olduğunu araştırmanızı önerebiliriz.

Servis konusunda problem yaşamayacağınız markaları belirledikten sonra yapım kalitesi yüksek kombileri tercih etmeniz faydalı olacaktır. Daha net bir kombi tavsiyesi için sistemizde bulunan kombi seçim programını kullanabilirsiniz.

Tayfun Yıldız Cevaplandı

30 Haziran 2022, Perşembe

Merhaba. Yazınız çok mantıklı ve faydalı. Adana 90 metrekare ev için kombi düşünüyorum. Cehpesi iyi bu sebeple kışın ısınma sorunum az. Doğalgaza geçme sebebim çocuklar için. Toplam 6.6 mt petek için (90 metrekare ev) hangi kombiyi tercih etmeliyim. Alorko suf 24/ 9000 Tl vaillant 24-28 intro / 12000 tl. Başka önerinizde olur. Isınmada sorun yaşamam ikisindede ama benim önceliğim güvenlik. Süpergelik üstümü( bu şekilde dazlaca dirsek atılacak kolon var) yoksa kırımlı px tesisatmı tercih etmeliyim. ( Evin kırılması benim için sorun değil). Adana için açık balkona koymak risk oluşturmu. Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olursanız sevinirim

Kombi Mühendisi

Merhaba, kırım sorun değilse px boru ile tesisat çok daha performanslı olacaktır. Bu noktada boruların oksijen bariyerli olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Belirttiğiniz iki marka arasında Vaillant’ın yapım kalitesinin daha iyi olduğu kanaatindeyiz. Ayrıca Vaillant servis ağının daha güçlü olduğunu söylemek mümkün. Fakat Vaillant yedek parça ve servis hizmetleri diğer markalara nispeten yüksektir.

Vaillant ecotec Intro serisi monoblok yapıda olduğundan markanın farklı modellerini değerlendirmenizi öneriyoruz.

Bulunduğunuz bölgede 90 m2 ev için 6.60 mtül panel radyatör biraz fazla olabilir. Sitemizdeki kombi hesaplama aracı ile panel radyatör ölçüsünü karşılaştırmanız faydalı olabilir.

Kombinizi kapalı alana koyma imkanınız yoksa açık balkondaki dolap içine strafor tarzı basit bir izolasyon yararlı olur.

Farklı marka / model tavsiyesi için sitemizde bulunan kombi seçim programını kullanabilirsiniz.

Necati Sarıkaya Cevaplandı

30 Haziran 2022, Perşembe

60m2 Eve kaç kW kombi yeterli olur ? Bilgilendirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Kombi Mühendisi

Necati bey sitemizde bulunan Kombi Hesaplama aracını kullanarak dairenizin saatlik ısı kaybını öğrenebilirsiniz.

Ahmet Şahin Cevaplandı

27 Haziran 2022, Pazartesi

İzmirde biraz yüksek rakımlı bir yerde 100.metre-oturma alanı olan Dubleks bir kunutta ikamet ediyorum..Bosch condence 2000 hermetik /20.000 kcal/h .Kombi kullanıyorum. 10.yılı geçti..2022.haziran itibari ile..Emekliyim Bana hesaplı ve servis ağı geniş olan kombi tavsiye edermisiniz-Kullandığım markada basınç sorunu çok oluyor. .Birde marka değişikliği montajda sorun olurmu hepsi montajda birbirine uyumlumudur bilgi verirseniz sevinirim Teşekkürlerimle sağlıklı günlert dilerim.

Kombi Mühendisi

Merhaba, tesisattaki su basıncının sürekli düşmesi kalorifer tesisatınızda bir kaçağın olduğunu gösteriyor. Kombinizi bu nedenle değiştirmeyi düşünüyorsanız öncelikle tesisatınızı kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

Marka değişikliği kombi değişim işleminde bir problem teşkil etmemektedir.

Ayrıca marka bilinirliği yüksek olan kombilerin hemen hepsi İzmir’de yaygın ve yeterli servis ağına sahiptir.

Hürriyet Başkurt Cevaplandı

20 Haziran 2022, Pazartesi

Merhaba Nevşehir İlinde oturuyorum doğalgaz olmadığı için kömür kazanlı kalorifer sistemi kullanıyorum ev 2 katlı bağımsız daire ben üst katta oturuyorum 153 m2 odalar güney , salon ise batı ve kuzey yönünde yeni doğalgaz geliyor ve kombi ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

Kombi Mühendisi

Merhaba, kombi seçimi ile ilgili olarak konu içeriğinde ve yorumlarda da bahsettiğimiz gibi en doğru yöntem olrak sitemizde bulunan kombi seçim programını kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Osman Cevaplandı

18 Haziran 2022, Cumartesi

Merhaba, öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Annem için ters dubleks,yerden ısıtmalı bir daire aldık.1 katta olan bir daire.Büyük bir odada alt tarafta ,güneş görmediği için.Ege bölgesindeyiz denize 10 km Balıkesir/ Edremit'teyiz.Enerji verimliliği açısından ekonomik, servis ağı açısından geniş ve kaliteli bir kombi almak isteriz.Bize hangi kombileri önerirsiniz?Kendi evimizde baymak duotech compact var.Duş alırken bir anda soğuk geliyor bir süre sonra düzeliyor.Acaba bu normal mi? Bütün kombilerde bu var mı? O yüzden baymak markası için biraz tedirginim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Saygılar,sevgiler...

Kombi Mühendisi

Merhaba;

Baymak kombinizde yaşadığınız problem birden fazla sebep nedeniyle olabilir. Model bilgisi olmadığı için kesin birşey söylemek mümkün değil. Genelde sıcak suda dalgalanmalar tek eşanjörlü ünitelerde sık karşılaşılan bir durumdur.

Bunun yanısıra bazen kombi bacasının yeterli temiz havayı alamaması, NTC sensörlerinin ısıyı doğru algılamaması gibi farklı sebeplerden kaynaklı olarak sıcak suda dalgalanmalar olabilmektedir.

İlk sorunuzda belirttiğiniz "yüksek enerji verimliliği ve yaygın servis ağına sahip" kombiyi, sitemizde bulunan Kombi Seçim Programı ile seçerseniz en doğru sonucu alabilirsiniz. Programdaki verimlilik ve servis ağı gibi kriterleri hangi sırada seçerseniz, seçtiğiniz sıraya göre en uygun modelleri listeleyecektir.

Yeni kombinizin şimdiden hayırlı olmasını dileriz.

Cüneyt Cevaplandı

15 Haziran 2022, Çarşamba

sıkıntımız kireçlenme nedeniyle sürekli arızalanan parçalar. kireçlenmeden az etkilenene bir markanın ürünü varmıdır acaba.sürekli ısı sensörü ve benzeri parçalar yenileme istiyor.

Kombi Mühendisi

Cüneyt bey selamlar;

Paslanmaz çelik eşanjörler korezyona ve kirece karşı oldukça dirençlidir. Yeni bir kombi alacaksanız bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte kombinizin su giriş hattında kireç önleyici filtre kullanmanız sorununuzu çözebilir.

İbrahim Yıldıran Cevaplandı

4 Haziran 2022, Cumartesi

Merhaba Kombimühendisi, öncelikle bende büyük saygı ve güven uyandıran olağanüstü hızlı geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Yeniden yazma cesaretim için de bağışlayın lütfen. Kombimiz (Ariston) 9 yıllık, hiçbir sorun yaşamadık. Su basıncı artışına bağlı bir su tahliyesi olmadı, su sıcaklığı yetersizliği de yaşamadık. Kombi tripleks bir binanın en alt katında olduğundan en üstteki banyoya özellikle kışın sıcak su gelişi biraz geç oluyor. Sorunu fark etmemiz, banyomuzun kalorifer ve su tesisatını yeniledikten sonra olmuştu. Arada gözlemlediğimiz bol partiküllü ancak berrak su dışında, iki üç kez, ikisi kombi servis tarafından açılıp kapandıktan sonra, 30 sn kadar süren patlayıcı hava tazyikiyle koyu kalorifer suyu benzeri bir sıvı gelmişti. Sanki bir yerlerde birikip tazyikle atılıyormuş gibi Biz kalorifer ve şebeke suyunun karışmış olabileceği kanısına öyle vardık. Yarın servisi arayıp önerdiğiniz kontrol yöntemini uygulamalarını talep edeceğim. En akılcı başlangıç çözümünü zaten önerdiğiniz için, eğer bizi ilerletecek yeni bir durum yoksa bu mesajı yanıtlamayabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

Kombi Mühendisi

Merhaba, sonucu bizimle de paylaşırsanız mutlu oluruz. Güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle..

İbrahim Yıldıran Cevaplandı

4 Haziran 2022, Cumartesi

Merhaba, geçen yıl sıcak suyumuzda siyah minik partiküller gördük, kurum gibi, yağlı gibi. Bu süreçte bazen neredeyse simsiyah kalorifer suyu gibi geldiği de oldu. Soğuk suda yok!Sıcak suyu sadece duşta kullanıyoruz ve hiçbir şampuan saçlarımızın kirli kayganlığını gideremiyor. Geçen yılsonuna doğru kombi servisini çağırdık, açıldı, bakıldı, dikdörtgen prizma şeklindeki bir kutu değiştirildi, siyah partiküller yine geldi. Bir miktar demir borumuz vardı zor bir yerde, paslanmıştı, ondandır, değiştirin dediler, değiştirdik, yine kesilmedi. Önceki gün yeniden servis çağırdık, aynı işlemler, kutu yine değişti, tepesinden hava bastılar, suya baktılar, kurum yine geldi. Suyu boşaltmış oldukları halde su akmaya başladı kombiden, olmaması lazım dediler, güneş enerjisi mi var dediler, yok dedik, o zaman tesisatı yıkatın, belki içinde eski demir boru kısmından kalma kireç kalmıştır deyip gittiler. Kombiyi değiştirmeye karar verdik vermesine ya alacağımız da aynı olursa, yani sorun servisin göremediği bir bağlantı hatasında ya da tesisattaysa (3 yıl önce banyoyu yıktırdık, kalorifer ve su tesisatını yeniden döşettik). Tesisatçıyla görüştük, basınçla ilgili olabilir dedi. Tam anlayamamakla birlikte, şebeke suyu basıncı düşerse, kombide kalorifer sistemiyle buluştuğu vana kapakçığının ters yöne açılmasıyla pis su karışmış olabilir, gibi bir şeyler söyledi, biz de karışmadan şüphelendiğimizden çok makul geldi. Lütfen sorunumuzun ne olduğu ve ne yapmamız gerektiği konusunda bizi yönlendirir misiniz?

Kombi Mühendisi

Merhaba, kalorifer tesisatınızdaki kirli su sıcak su hattınıza karışıyor. Kombinizin kaç yıllık olduğuna dair bir bilgi bulunmuyor.

Yaşadığınız durum tesisatınızdan kaynaklı olsaydı kombinizi kullanmaya başladığınız tarihlerden itibaren problem baş gösterirdi. Anlatımınızdan problemin sıcak su eşanjörünün delinmesi ya da cihazın üç yollu vanasının arızalanması nedeniyle olabileceği kanaatindeyiz.

Dikdörtgen prizma şeklindeki ifadenizden değişen parçanın sıcak su sağlayan plakalı eşanjör olduğu anlaşılıyor.

Burada da şöyle bir durum var; yaşadığınız durum plakalı eşanjörün delinmiş olması nedeniyle olsaydı kombinizin su basıncı sürekli olarak artar ve nihayetinde emniyet ventilinden su tahliyesine sebep olurdu.

3 yollu vana arızasında ise sıcak su kullanmak istediğinizde suyun scaklığının yeterli seviyeye gelmemesi beklenir.

Çağıracağınız servisten kombinizin sıcak su hattı çıkışının tesisat bağlantısını sökmesi, ardından doğrudan lavabo benzeri bir yere (bir hortum yardımıyla olabilir) suyun akıtılarak gözlemlenmesini talep edebilirsiniz. Böylece sorunun sıcak su tesisatından mı yoksa kombiden mi olduğunu kesin olarak neticeye ulaştırabilirsiniz.

Su sıcaklığında herhangi bir anormallikten bahsetmediğiniz için üç yollu vananın arızalı olduğunu kesin olarak söylemek mümkün değil. Nihai sonuç cihazın yerinde kontrolü ile belirlenebilir. İyi günler dileriz.  

Kevser Yıldız Cevaplandı

1 Haziran 2022, Çarşamba

Merhaba ,evimiz merkezi sistem kömürle isiniyordu.Sicak su için Demirdöküm hermetik şofben kullanıyorduk bir yıl içinde kireclenip su akitti servis parçasını değiştirdi.suan bireysel kombiye geçilecek .bize mühendis bı arkadaşımız yine Demirdöküm önerdi ama nedense pel icimize sinmedi.155 m² ev kuzey batı yönlü,yalıtımlı ve Uşak ta.nasil bir kombi uygun olur .neye dikkat etmeliyiz.tesekkurler.

Kombi Mühendisi

Merhaba, suyun çok kireçli olduğu bölgelerde paslanmaz çelik eşanjörlü kombilerin tercih edilmesi yerinde olur.

Özellikle kalorifer tesisatınız oksijen bariyerli boru ile yapılmamışsa dönem dönem temizlik ihtiyacı ortaya çıkacaktır.

Bu durum nedeniyle ana eşanjör daha fazla kirece maruz kalacaktır. Paslanmaz çelik eşanjörler kirece karşı son derece dirençlidir.

Ayrıca kireç tutucu filtre kullanarak cihazınızın yoğun kirece maruz kalmasını önleyebilirsiniz.

Birgul Karabulut Cevaplandı

23 Mayıs 2022, Pazartesi

Merhabalar evim merkezi sistem, sadece mutfak ve banyo sıcak su için kombiye ihtiyacım var. ve ne alacağım konusunda hiçbir fikrim yok.desteginizi rica ediyorum

Kombi Mühendisi

Merhaba, ilerleyen yıllarda merkezi sistemden bireysel sisteme dönüşüm düşünülmüyorsa, kombiye göre çok daha ekonomik fiyatlı ve yüksek sıcak su konforuna sahip olan, aynı zamanda kombiye nispeten arıza oranı çok daha düşük olan doğalgazlı hermetik şofben almanız en doğru seçim olacaktır.

Fakat birkaç yıl sonra merkezi sistemden bireysel sisteme geçilmesi düşünülüyorsa bu durumda sitemizde bulunan Kombi Hesaplama aracını kullanarak bir kombi satın almayı düşünebilirsiniz.

İyi günler dileriz.

Sevgi Kutluay Cevaplandı

22 Mayıs 2022, Pazar

Evim 100m2 olup çepesi doğu, güney ,batı ve kuzeyolup yan daire ile Doğu bitişik orta kat 3+ 1 TSE ye göre kaç KW KOMBİ Markası ve kapasitesi belirtilerek mail adresime bilgi verebilirmisiniz zahmetleriniz için teşekkürler

Kombi Mühendisi

Merhaba, ısı kaybı hesabında bulunduğunuz bölge büyük önem arz etmektedir. Sitemizde bulunan Kombi Hesaplama aracını kullanarak doğru kapasite seçimini yapabilirsiniz.

Marka seçimi için konut ısı kaybının yanısıra sizin öncelikleriniz ve bütçeniz de önem arz ediyor.

Hem daire ısı kaybını hem de bütçe ve önceliklerinize göre uygun kombiyi bulmanızı sağlayan kombi seçim programı sitemizde yer almaktadır. Program yardımıyla bir dakikada doğru kombiyi bulabilirsiniz. Yeni kombiniz şimdiden hayırlı olsun.

Ozgur Cevaplandı

20 Mayıs 2022, Cuma

Bitlis kisi uzun ve soguk 140 m kare ne tavsiye edrsiniz

Kombi Mühendisi

Merhaba, uzun ve sert kış yaşanan bölgeler için kombi seçiminde sırasıyla yapım kalitesi ve yüksek verimlilik göz önüne alınmalıdır. 

Kombi seçim programında bu kriterlere öncelik vererek doğru kombi modellerini görüntüleyebilirsiniz. Programa şu adresten ulaşabilirsiniz; 

https://kombimuhendisi.com/kombi-secim-programi

 

 

Hakkı Kutluay Cevaplandı

20 Mayıs 2022, Cuma

Brüt alanı 105 m2 net alanı 85 m2 Orta ara kat doğu-güney-batı ve kuzey Cepeli 3 artı 1 kaç kw kombi almalıyım hangi marka almalıyım zahmetleriniz İçin teşekkür ederimAnkara/yukarı Bahçeliever/çankaya/Ankars Selamlar

Kombi Mühendisi

Hakkı bey merhaba,  evinizin özelliklerini kombi kapasite hesaplama programına girerek doğru kapasiteyi bulabilirsiniz. Programa şu adresten ulaşabilirsiniz. https://kombimuhendisi.com/kombi-hesaplama

Yusuf Ölgü Cevaplandı

17 Mayıs 2022, Salı

Eskişehir odunpazarı 5+1 dublex yalıtımı iyi 10 yıllık daire su an ariston kombi kullanıyorum eskidi değiştirmek istiyorum nasil kaç kw lik kombi almaliyim

Kombi Mühendisi

Merhaba Yusuf bey, eğer marka / model konusunda bir karar vermediyseniz kombi seçim programını kullanabilirsiniz. Yalnızca kaç kW'lık bir kombi almanız gerektiğini araştırıyorsanız kombi kapasite hesaplama aracımız ile sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.

Nilay Kıral Cevaplandı

9 Mayıs 2022, Pazartesi

Merhaba, Antalya'da yaşıyorum. Evimin net ölçüsünü maalesef bilemiyor olsam da 200 m2 olduğu söylendi. 2 adet teras dahil. Yukarı katta 1 oda 20 m2 civarı var. Alt kat ise 100-110 m2 arasında. Doğalgaz yeni geldiği için Kombi ve Petek konusunda yardıma ihtiyacım var. Her gelen firma kendini tercih etmem için diğer her şeyi kötülüyor. Kombi ve petek markaları modelleri ile ilgili bilgi veya ulaşabileceğim bir bilirkişiye ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Yazınızı okusam da maalesef kullanılan birçok terim bilgisine sahip değilim. Daha net bilgi çok işime yarayacaktır.

Kombi Mühendisi

Merhaba, eviniz için uygun kombi kapasitesini belirlemek için öncelikle dairenizin brüt alanı, izolasyon olup olmadığı gibi temel bilgiler gerekiyor. Kombi seçiminde ise bu bilgilere ilaveten marka / model belirlemede sizin için neyin daha önemli olduğuna karar vermelisiniz.

Antalya (Korkuteli hariç) uzun ve yoğun kış şartlarına tabi olmadığından kombiniz kısa zamanda yıpranmayacak ve yakıt tüketiminiz bir çok bölgeye nispeten oldukça düşük olacaktır. Bu nedenle seçim yaparken örneğin yüksek verimlilik yerine daha uzun garanti süresine sahip bir kombi almanız faydalı olur.

Kombi seçim programı üzerinde evinizin özellikleri ve önceliklerinizi belirttiğinizde eviniz ve ihtiyaçlarınıza en uygun kombiyi birkaç saniyede öğrenebilirsiniz.

Kombi seçim programına şu linkten ulaşabilirsiniz: https://kombimuhendisi.com/kombi-secim-programi 

Orhan Akar Cevaplandı

25 Nisan 2022, Pazartesi

Merhaba evim net 100 mt kare yerden ısıtma Gaziantep ilinde merkezde yaşıyorum nasıl kombi önerirsiniz

Kombi Mühendisi

Merhaba, kombi seçim programıyla doğru modeli bulmanız son derece kolaydır.

Şu adresten ulaşabilirsiniz:

https://kombimuhendisi.com/kombi-secim-programi

Mehmet Cevaplandı

13 Nisan 2022, Çarşamba

Evim dublex 185 metrekare 9 Petek var çatı katı kışın kullanmıyoruz 3 Petek açık kışın sadece önerdiğiniz kombi kapasitesi ne olur Kocaeli körfezde ikamet ediyoruz saygılarımla

Kombi Mühendisi

Mehmet bey merhaba,

Her ne kadar şu an belirli alanları kapatsanız da kombi seçiminin tüm radyatörlerin aynı anda çalışacağı varsayılarak yapılması doğru bir yaklaşım olacaktır.

Bu kapsamda öncelikle dairenizin ısı kaybının hesaplanması gerekir. İdeal kapasitedeki kombiler içinden önceliklerinize en uygun kombi modelinin hangisi olduğu ise sizin önceliklerinize göre değişir.

Şayet uzun bir dönem için bir çok radyatör kapalı kalacak ise, yoğuşmadan elde edilecek tasarruf anlamlı bir fark oluşturmayacağı için ilk önceliğiniz uzun garantili ya da yüksek yapım kaliteli bir kombi olabilir.

Evinizin hem ısı kaybını hesaplayan ve uygun kapasiteyi bulmanızı sağlayan, hem de sizin önceliklerinize göre doğru kombiyi bulabilmenize yarayan Kombi Seçim Programı ile aradığınız özelliklerdeki kombiyi kolayca bulabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Gürel Cevaplandı

6 Nisan 2022, Çarşamba

Evim dubleks 185 metrekare kullanım alanına sahip 14 metre Petek ve 3 adet havlupan mevcut bu daireme Demirdöküm nitromix 35 kW yeterli gelir mi saygılarımla

Kombi Mühendisi

Merhaba, izolasyon durumu ve bulunduğunuz bölge bilgisiyle birlikte ısı kaybı hesap makinesini kullanarak TSE825'e göre evinizin saatlik maksimum ısı kaybını şu linkten hesaplayabilirsiniz: 
https://kombimuhendisi.com/kombi-hesaplama

0850 532 6602

Biz Kombi Mühendisiyiz

Bölgenizdeki yetkili mühendislik firmalarını arıyorsanız doğru yere geldiniz. Gereksinimlerinizi güvenilir ve akredite profesyonellerle eşleştirme işini bize bırakın. Biz sadece en iyilerle çalışıyoruz. Bugün ücretsiz teklif alın!


Gizlilik Politikası Kullanım Sözleşmesi © 2022 Kombi Mühendisi
En İyi Fiyatı Bul